Ulubiona muzyka bez skrępowania, czyli słuchawki bezprzewodowe Luxa2 BT-X3
Słuchawki

Ulubiona muzyka bez skrępowania, czyli słuchawki bezprzewodowe Luxa2 BT-X3

przeczytasz w 4 min.

Thermaltake LUXA2 BT-X3 to bezprzewodowe słuchawki Bluetooth zapewniające krystaliczną jakość dźwięku połączoną ze świetnym, futurystycznym designem.

 

Wstęp

Wielu z nas lubi posłuchać swojej ulubionej muzyki w drodze do pracy czy szkoły. Ja oczywiście nie jestem wyjątkiem. Przy wyborze słuchawek ważne dla mnie są jakość dźwięku, komfort użytkowania i cena. Oczywiście wybór mamy ogromny. Możemy przebierać w cenie, ich budowie itd. ale dziś nas interesują słuchawki bezprzewodowe Thermaltake LUXA2 BT-X3. Co wyszło z testów tych słuchawek to za chwilę. Najpierw trochę danych producenta: 

  • Przeznaczenie (słuchawki): telefonia komórkowa
  • Konstrukcja (słuchawki): nauszne
  • Technologia (słuchawki): redukcja szumów
  • Możliwości połączeń (słuchawki): Bluetooth
  • Połączenie: Bezprzewodowe
  • Z mikrofonem: Tak
  • Waga: 130g
  • Zasięg: 10m
  • Bateria: 240 mAh 
  • Czas działania : 7,5h

W zestawie dostajemy słuchawki, przewód ładujący pod złącze USB, instrukcję obsługi (niestety nie w języku polskim) i futerał w postaci skórzanej kieszeni do przechowywania słuchawek.

Do testów zostały wykorzystane:

  • Telefon:Nokia Asha 311
  • Komputery PC z systemami Windows XP i Windows 8 
 

Jakość wykonania i Budowa

Jeśli chodzi o budowę słuchawek to naprawdę nie ma co do niej zastrzeżeń. Są to oczywiście słuchawki nauszne.

 

Możemy je regulować więc bezproblemowo dostosujemy je do swoich potrzeb.

Zrobione są z plastiku powlekanego cienką warstwą gumy, nauszniki i górna część słuchawek obszyte skórą a przyciski z dość twardej gumy co umożliwia bezproblemową obsługę telefonu za ich pomocą. 

Całość została wykończona metalowymi i metalicznymi elementami.

Wyglądają bardzo dobrze, poza tym ich wygląd został doceniony nagrodą Reddot Design Award 2012.  

 

Użytkowanie

Sparowanie słuchawek z telefonem jest banalnie proste:

  • Najpierw naciskamy klawisz Słuchawki, trzymamy go przez 5 sek dopóki dioda pod nim nie zacznie szybko migać kolorem niebieskim.
  • Następie w telefonie uruchamiamy bluetooth i rozpoczynamy wykrywanie urządzeń. Słuchawki zostaną wykryte pod nazwą BT-300. W większości telefonów nie prosi o podanie kodu dostępowego jeśli jednak zostaniemy o niego poproszeni wpisujemy 0000. Gdy zostaną zapisane w pamięci urządzeń naciskamy połącz i słuchawki są gotowe do użycia.
  • Każde następne podłączenie do tego samego telefonu ogranicza się do uruchomienia BT w telefonie a następnie uruchomienie słuchawek co zasygnalizuje zielona dioda pod Słuchawką.

Tutaj dla przykładu połączenie słuchawek z Nokią Asha 311

Klawiszami umieszczonymi na prawej słuchawce możemy odbierać i odrzucać połączenia, zwiększać i zmniejszać głośność, zmieniać i przewijać utwory muzyczne.   

Połączenie z komputerem PC jak i laptopem jest równie proste z tym że musimy znaleźć opcję wyszukiwania sprzętu łączonego za pośrednictwem bluetooth. Pozostała część wygląda bardzo podobnie jak w przypadku telefonu. Oto przykład instalacji w systemie Windows 8:

Do połączenia słuchawek w systemie Windows XP musiałem posłużyć się programem BlueSolei.

Kompatybilność słuchawek została sprawdzona na kilku modelach telefonów :

Jak widać jedynie Orange Atlanta chińskiego producenta ZTE miał problemy z obsługą klawiszy sterujących. Reszta modeli spisała się świetnie.

 

Bateria

Wbudowana bateria jest co prawda niewielka bo ma 240mAh pojemności. Producent podaje że wytrzymają do 7,5h słuchania muzyki i 9 godzin rozmów. Jak zwykle dane te nie mają żadnego odzwierciedlenia w rzeczywistości, lecz nie jak w wielu przypadkach dane są zawyżone a zaniżone. W moich testach słuchawki podkręcone do maksymalnego poziomu natężenia dźwięku wytrzymały powyżej 8,5 h ciągłego słuchania muzyki. Ładowanie trwa naprawdę tyle ile producent podaje czyli 1h. Z wyniku tego testu jestem bardzo zadowolony jak i mile zaskoczony.

 

Jakość dźwięku i komfort użytkowania

Słuchawki zachowują się bardzo stabilnie podczas chodzenia, jazdy na rowerze i biegania. Trzymają się mocno i nie wykazują predyspozycji do zsuwania się czy też spadania więc można w nich spokojnie uprawiać różne rodzaje sportu. Jeśli chodzi o jakość dźwięku, to te słuchawki zasługują na duży plus. Są bardzo głośne, dźwięk jest czysty i jakichkolwiek szumów. Tony niskie są w sam raz tak samo jak i tony wysokie. Bez problemowo przebiegają przez nie rozmowy telefoniczne. Mikrofon jest wyposażony w funkcję redukcji szumów która działa bezbłędnie. Dźwięk "wystrzeliwany" przez te słuchawki jest naprawdę przyjemny i można cieszyć się swoją ulubioną muzyką nie tylko z telefonu ale i z PC. Poza tym nieźle sprawują się podczas grania na komputerze stacjonarnym. Nadają się do każdego rodzaju muzyki od Popu po Rock, Metal i Techno. Jak dla mnie jakość dźwięku, bass itd są poprostu idealne. Zasięg działania testowanych przeze mnie słuchawek to wg. producenta 10 metrów. Podczas testów na moim telefonie zasięg ten wyniósł ponad 40 metrów. Na większych odległościach dźwięk zacinał się bądź kompletnie zanikał. Wynik godny podziwu!

 

Posumowanie i Ocena końcowa

Sprzęt ten naprawdę mnie zadziwił. Na początku nie spodziewałem się szału, ale naprawdę producent postarał się przy projektowaniu tych słuchawek. Świetna jakość dźwięku, klawisze sterujące niektórymi funkcjami telefonu, długi czas działania na baterii i jej szybkie ładowanie. Wszystko razem daje świetny efekt, choć cena mogłaby być minimalnie niższa a instrukcja po polsku. Z ręką na sercu mogę polecić je wszystkim którzy potrzebują słuchawek wielozadaniowych, i tym którym zależy nie tylko na wyglądzie ale na funkcjonalności i frajdzie ze słuchania muzyki. Na pewno te słuchawki ich nie zawiodą.Były one użytkowane bardzo często, w drodze do szkoły jak i w domu przy komputerze. Miałem wielką uciechę podczas testowania tych słuchawek i mam nadzieje że i Ci którzy je zakupią również będą zadowoleni z zakupu. 

 Podsumowanie LUXA2 BT-X3
 

Plusy:
Doskonała jakość dźwięku
Świetny wygląd
Przyjemnie i proste w użytkowaniu
Dodany futerał do zestawu
Długi czas działania na baterii i duży zasięg działania

 

Minusy:

Mogłyby być odrobinę tańsze

  
Ocena: 
Bateria: Bardzo dobra
Wygoda użytkowania:
Bardzo dobra
Jakość dźwięku:
Bardzo dobra
Obsługa:
Bardzo dobra
Wyposażenie:
Dobre
Ogólna ocena:
Orientacyjna cena w dniu publikacji testu : 339 zł

 Dziękuję redakcji benchmark.pl za udostępnienie sprzętu do testów.

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Diego_90
    2
    Brak porównania z czymkolwiek i tutaj "Doskonała jakość dźwięku"...
    Jak dla mnie poza opisem sprzętu brakuje testów i oczywiście produktu odniesienia.
    Pozostałe testy na + (odległość, przyciski, bateria)
    Także finalna ocena to brak oceny.
    • avatar
      IceQ94
      0
      @Diego_90 Tak naprawdę to nie miałem ich do czego porównać :) Codziennie korzystam ze słuchawek Nokia WH 102 które nie są najgorsze, ale większość słuchawek będzie lepszych od tych :) Tak poza MR mogę powiedzieć, że co niektóre słuchawki Gamingowe są sporo w plecy w porównaniu do właśnie tych słuchawek bo nie tylko przyjemnie się słuchało na nich muzyki ale również i grało
      • avatar
        mmankt
        0
        co do 'doskonałej jakości' - ze słuchawkami jest tak, że jak jakieś są lepsze od naszych dotychczasowych to jesteśmy zachwyceni. a potem zakładamy na głowę beats'y czy sennheiser'y za 1000zł i szczena opada :)