Myszki

Testy. Podsumowanie. Ocena

przeczytasz w 4 min.

Przejdźmy do sedna testu - przemaglowania myszy pod kątem precyzji i przydatności w grach. Jakość sensora laserowego marki Razer delikatnie się poprawiła, co de facto oznacza, że akceleracji wstecznej nadal nie wyeliminowano. A to boli...

Powołując się na testy mechaniczne ESReality, www.esreality.com podaję poniżej rzeczywiste osiągi kilku wybranych myszy za pomocą prędkości, przy której mysz - mówiąc kolokwialnie - gubi się całkowicie:

Logitech MX518 - ponad 450 cm/s
Microsoft Habu - 115 cm/s
Razer Copperhead - 85 cm/s
Logitech G5 - 135 cm/s
Creative Fatal1ty - 270 cm/s

Jak widać, teza z "Megatestu" myszy dla graczy, że myszy optyczne biją na głowę popularne laserówki ma potwierdzenie w rzeczywistości, co cieszy mnie niezmiernie, smucąc tych, którzy szukając precyzji nabyli nie to, co trzeba. Przykro mi. Diagnoza jest ostateczna.

Co do reakcji, musicie uwierzyć mi na słowo - oscyluje ona wokół wartości 1000 Hz, co owocuje maksymalną ilością punktów w tej kategorii. Do tego mysz nie przechodzi w tryb uśpienia i radzi sobie z różnymi powierzchniami. Kolejne plusy. Gdyby jeszcze była precyzyjna...

Pomyślałam "nic to" i przeszłam do tego, co lubię najbardziej - do gier. I zawiodłam się. Grało mi się wyjątkowo przeciętnie, jak na produkt ze znakiem Razera na pudełku. W RTS-ach zabrakło mi lekkości gryzonia, natomiast w FPP precyzji. Przy szybkich ruchach celownik zamiast kroczyć po kolejnego headshota, leciał gdzieś hen, w pola, fundując moim dzielnym kompanom "friendly fire" i zarazem psując mi reputację. "Ta dziewczyna to n00b" - odzywały się głosy poległych od kul Microsoft Habu.

Konkludując, mysz jest lepsza od wszystkich gryzoni biurowych. Nie zmienia to jednak faktu, że za około 200 złotych każdy rasowy gracz powinien wybrać coś innego.

podsumowanie

Microsoft Habu
Logitech
MX518
Precyzja

Reakcja
Brak tr. uśpienia
Różne podłoża
Kształt
Waga
Przyciski
Rolka
Klik
Wykończenie
Ślizgacze
Sterowniki
Gry RTS / FPP
- -

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!