Gry

Majowa gorączka

przeczytasz w 2 min.

Marvel’s Iron Man VR

Producent: Camouflaj
Platforma: PlayStation 4 + PS VR
Data premiery: 28 lutego 2020

Najgorętsze gry I połowy 2020 - Marvel's Iron Man VR

Uniwersum Marvela ma obecnie swoje 5 minut. Aż dziw, że tak długo kazano nam czekać na grę, która byłaby czymś więcej niż tylko kolejną zabawną odsłoną serii LEGO. Dzięki goglom wirtualnej rzeczywistości wreszcie można będzie faktycznie poczuć się jak jeden z superbohaterów. A że padło akurat na Tony’ego Starka to tylko lepiej. No bo czy ktoś z Avengersów miał lepsze zabawki niż Iron Man? Spora szansa, że za sprawą PlayStation VR i kontrolerów ruchowych PS Move będziemy mogli sami przekonać się jak to jest jednocześnie sterować w powietrzu metalową zbroją, strzelać do przeciwników i rozmawiać z F.R.I.D.A.Y. To może być całkiem niezła przygoda.

Wasteland 3

Producent: inXile entertainment
Platformy: PS4/XONE/PC
Data premiery: 19 maja 2020

Najgorętsze gry I połowy 2020 - Wasteland 3

Postapokaliptycznych klimatów niemal nigdy za wiele. Wszak fanów produkcji takich, jak pierwsze części Fallout nie brakuje. Ale to dobrze, bo dzięki temu powstają takie produkcje jak Wasteland 3. Ba, „powstają” to w tym przypadku nieco za mało powiedziane, bo to sami gracze zrzucili się na jego produkcję wykładając w 2016 roku ponad 3 miliony dolarów. Najwyraźniej jednak i to było za mało, bo później, gdy Microsoft przejął tworzące grę studio inXile Entertainment ochoczo dosypał do tej kupki pieniędzy prawdziwą górę – tak bardzo włodarze z Redmond liczą na sukces Wasteland 3.

My też bardzo na ten tytuł liczymy, bo przecież poprzednia część była świetnym, izometrycznym RPG. Obok wygórowanych oczekiwań mamy również i spore obawy. Oby tylko twórcom Wasteland 3 udało się dotrzymać wszystkich obietnic…i nie uraczyć nas, tak jak dotąd mieli w zwyczaju, grą dziurawą jak ser szwajcarski. Trzymamy za to kciuki!

Maneater

Producent: Blindside Interactive
Platformy: PS4/XONE/PC/Switch
Data premiery: 22 maja 2020

Najgorętsze gry I połowy 2020 - Maneater

Kojarzycie serię Hungry Shark? To ta, w której jako rekin trzeba było jeść, jeść i jeść, wrzucając na ruszt wszystko co stanie nam na drodze. No to ktoś wpadł na iście diaboliczny pomysł, by przenieść tamten pomysł w pełne 3D, w otwarty świat, urozmaicając zabawę erpegowym stylem. A czemuż to „diaboliczny”? Bo choć co do zasady Maneater ma polegać na tym samym, czyli pożeraniu wszystkiego co się rusza, to właśnie ten element tak kiedyś jak i dziś wydaje się sprawiać prawdziwie dziką satysfakcję. Brzmi to co prawda nieco makabrycznie, wszak polujemy tu między innymi na ludzi, ale skoro w grach liczy się przede wszystkim frajda, to czemu nie – można i tak.  

The Last of Us: Part II

Producent: Naughty Dog    
Platforma: PlayStation 4
Data premiery: 29 maja 2020

Najgorętsze gry I połowy 2020 - The Last of Us: Part 2

„Obywatel Kane” świata gier – czy nie tak mówi się o The Last of Us? Legenda konsol poprzedniej generacji cechowała się bowiem nie tylko dynamiczną rozgrywką i fenomenalnym postapokaliptycznym klimatem, ale także historią, która potrafiła wzruszyć nawet najtwardsze serca. Siedem lat przyszło nam czekać na kontynuację tej opowieści od studia Naughty Dog, ale grunt, że wreszcie się doczekaliśmy. Już pod koniec maja tego roku (oby tylko nikt nie wpadł na pomysł przesuwania premiery) poznamy dalsze losy Ellie i Joela w splądrowanym przez epidemię świecie.

Znów będziemy plądrować porzucone budowle, przekradać się po garażach, sklepach, muzeach… A twórcy zapewniają, że tym razem mechanika przetrwania będzie znacznie bardziej rozbudowana. Wrogowie, dajmy na to, mogą wywęszyć główną bohaterkę, z kolej zadane im obrażenia znacznie ograniczą ich zdolności. No, ale przecież to tylko dodatek do poruszającej fabuły. Co do tej ostatniej mamy największe nadzieje i oby zostały spełnione! Chociaż Naught Dog sami sobie zawiesili wysoko poprzeczkę...Oj, bardzo wysoko!