Gry

Kwietniowe ciekawostki

przeczytasz w 2 min.

Gears Tactics 

Producent: Spash Damage/ The Coalition
Platforma: PC
Data premiery: 28 kwietnia 2020

Najgorętsze gry I połowy 2020 - Gears Tactics

Wiadomo, czym jest Gears of War, prawda? No dobrze, teraz już tylko samo „Gears”. Nie zmienia to jednak faktu, że wszyscy kojarzymy ten tytuł z rasową strzelaniną Sci-Fi…No ale to się zmieni! Oj, zmieni! Gears Tactics to bowiem zupełnie inna para żołnierskich kaloszy. Ta poboczna odsłona znanej marki garściami czerpie z formuły turowych gier taktycznych, takich jak XCOM. Nie zobaczymy w niej więc kultowej postaci Marcusa Feniksa, za to poznamy historię Gabe’a Diaza i jego oddziału zabijaków.

Cała akcja rozgrywa się ponad dekadę przed wydarzaniami ukazanymi w pierwszej części Gears of War i przedstawia początki wojen ludzkości z bezwzględnymi kosmitami, znanymi jako Szarańcza. Choć brzmi to naprawdę ciekawie, fani serii przywiązani do swoich Xboxów będą musieli na chwilę przesiąść się na pecety, bo właśnie na tej platformie, przynajmniej na razie, ukaże się Gears Tactics. Miejmy nadzieję, że rozbudowana wielogodzinna kampania, którą zapowiadają twórcy, wynagrodzi wielbicielom konsol tę niedogodność.

Foundation

Producent: Polymorph Games
Platforma: PC
Data premiery: kwiecień 2020

Najgorętsze gry I połowy 2020 - Foundation

Budowanie miasta od lat kojarzy się zwykle z SimCity lub Cities Skylines. Wystarczy jednak włożyć podobną formułę do świata niczym z serii Settlers, a do tego dać graczom dużą swobodę twórczą, by stworzyć coś całkiem nowego. Foundation pozwala na kreowanie quasi-średniowiecznego miasta tak jak tylko się nam się podoba. Do tego stopnia, że pożegnano nawet tradycyjną siatkę, a o kształcie i formie niektórych budynków można decydować samodzielnie lub nawet... umieszczać jeden wewnątrz drugiego.

W Foundation do budowy miast dochodzi jeszcze aspekt ekonomiczny pod postacią dbania o mieszkańców, tworzenia szlaków handlowych, zbierania surowców czy ściągania podatków. Efekt końcowy okazał się na tyle ciekawy, że gra już teraz zbiera bardzo pochlebne recenzje. Bo musicie wiedzieć, że Foundation już od roku jest we wczesnym dostępie, a kwietniowa premiera to domknięcie pewnego etapu produkcji. Burzliwego zresztą, bo twórcy cały czas dorzucają coś do gry oferując przy tym swoim fanom pełne wsparcie moderskie. 

Minecraft: Dungeons

Producent: Mojang AB
Platformy: PS4/XONE/PC/Switch
Data premiery: kwiecień 2020

Najgorętsze gry I połowy 2020 - Minecraft: Dungeons

Minecraft to fenomen – chyba nikt temu nie zaprzeczy. Ale ile można wyłącznie budować klockowy świat i tworzyć swoje własne przygody. Przydałoby się nieco urozmaicenia, prawda? Ktoś najwyraźniej też tak pomyślał…i tak otrzymaliśmy przygodowe Minecraft: Story Mode. No to było dawno. By o Minecrafcie znów stało głośno (a przynajmniej by trafił na usta także mniej zapalonych fanów) trzeba było wymyślić coś innego. I trzeba przyznać, że pomysł pomieszania klockowego, retro świata z hack’n’slashem w stylu Diablo - z proceduralnie generowanymi lokacjami, elementami RPG i możliwością zabawy z 3 innymi graczami – jest równie szalony, co niezwykle intrygujący. Idę o zakład, że całe masy zagorzałych fanów Minecrafta nie mogą się już doczekać tego tytułu.