
Dobra aplikacja do wideokonferencji bywa bardzo przydatna zarówno w firmie, jak i do użytku prywatnego. Jednoczesna praca zdalna w grupie, pogaduszki ze znajomymi na żywo, przesyłanie wiadomości wideo, głosowych i tekstowych, czat w grach. Do tego nadają się apki do wideorozmów.
Praca zdalna? Częste połączenia wideo z współpracownikami? A może po prostu masz ochotę na pogaduszki ze znajomymi, bez wychodzenia z domu? Mamy XXI wiek, więc nie ma z tym najmniejszego problemu. Weź swojego dobrego smartfona, zainstaluj jedną z poniższych aplikacji do wideorozmów i łącz się swobodnie z kim zechcesz. Warto też zerknąć na nasz top 10 najlepszych darmowych komunikatorów internetowych.
Najlepsze programy do wideokonferencji 2020
Jaka aplikacja do rozmów wideo? Oto polecane programy:
Zoom - połączenia wideo dla 100 osób za darmo
Zoom to jeden a najlepszych, a już z całą pewnością jeden z najbardziej lubianych programów do wideokonferencji. Przy czym mowa tutaj, o poważnym, wieloosobowym czacie wideo. Już w darmowej wersji może łączyć się jednocześnie 100 osób, a w najwyższej wersji 500 lub nawet 1000 osób. To zaawansowane narzędzie, które przyda się w czasie tworzenia zdalnych klas i nauki w domu. Działa na komputerach i smartfonach, pozwala m.in. udostępniać pulpit, dodawać wirtualne tło, nagrywać czat wideo i ma przydatną funkcję "podnoszenia ręki" - innymi słowy osoby mogą zgłaszać, że chcą zadać pytanie. To dopiero wierzchołek możliwości bezpłatnej wersji, a te płatne oferują znacznie więcej. W ofercie jest nawet specjalny plan dla celów edukacyjnych.
Maksymalna liczba osób jednocześnie: 100 (za darmo), 1000 (najwyższy płatny plan)
Skype
Tej aplikacji raczej nie trzeba przedstawiać. Jest wieloplatformowa, działa na systemach Android, iOS, Mac OS, Windows, Linux i innych. Co prawda w obecznych czasach traktowana jest bardziej jako aplikacja biznesowa, ale w zasadzie nic nie stoi na przeszkodzie, by używać jej do prywatnych rozmów wideo. Umożliwia też czat tekstowy, urozmaicany gifami, grafikami i emotikonami, a także dobrej jakości połączenia głosowe.
Maksymalna liczba osób jednocześnie: 50, podczas rozmowy wideo (za darmo)
Google Duo
Jest szansa, że tej aplikacji nie musisz instalować, bo już ją masz na swoim smartfonie. Działa bardzo szybko, ma super prosty interfejs, umożliwia wykonywanie połączeń grupowych, wysyłanie wiadomości wideo i daje opcję podejrzenia obrazu z kamery osoby dzwoniącej, przed odebraniem połączenia. Można też blokować niepożądane osoby. Jest to znana i sprawdzona aplikacja, którą już pewnie u siebie masz, a jeśli nie - powyżej znajdziesz link do jej pobrania.
Maksymalna liczba osób jednocześnie: 8 (za darmo)
WhatsApp ma kilka dużych zalet. Po pierwsze jest bardzo, ale to bardzo popularny, w wielu krajach. Jeśli chcesz połączyć się z kimś z zagranicy, to już na początku zaproponuj WhatsApp - jest szansa że ta osoba będzie już go miała. Apka umożliwia czaty w potężnych grupach, nawet do 250 osób (czat tekstowy), a także wysyłanie rozmów głosowych, przesyłanie plików i oczywiście wideokonferencje. Jest to dobry i bezpieczny komunikator wideo.
Maksymalna liczba osób jednocześnie: 4 podczas rozmowy wideo (za darmo)
Viber
To kolejny darmowy komunikator, który dobrze nadaje się do wideokonferencji. Tekstowe czaty grupowe mogą obejmować do 250 osób, więc bez problemu połączysz się zdalnie z całym zespołem współpracowników. Natomiast połączenia wideo są dla pięciu osób. Jakość obrazu i dźwięku jest wysoka. Można również wysyłać krótkie wiadomości wideo o długości do 30 sekund i oczywiście prowadzić czat głosowy oraz tekstowy (z opcjonalnym użyciem graficznych naklejek). Użyteczną opcją jest naprawa szkód - usuwanie wiadomości po jej wysłaniu.
Maksymalna liczba osób jednocześnie: 5 (za darmo)
Discord
Discord to dobry komunikator dla graczy. Jest to cała platforma wspierająca społeczność gamingową, w skutecznym komunikowaniu się na żywo, w czasie grania w zespole. W zdecydowanej większości przypadków są to rozmowy głosowe, ale można też prowadzić czaty tekstowe, wysyłać obrazki (np. screeny z gier), albo połączenia wideo. Zaletą jest to, że można utworzyć grupy - publiczne lub prywatne. Mamy więc możliwość utworzenia kanałów tylko dla znajomych lub wręcz garstki graczy uczestniczących w danym "party".
Maksymalna liczba osób jednocześnie: 10 (za darmo)
Zobacz również:
- Dobre aplikacje na Windows, które warto zainstalować
- Darmowy antywirus na Windows
- Polecane aplikacje na Androida
Komentarze
17Ja korzystam z https://www.agendo.pl/emeeting również bezpłatnie a więcej opcji ma, prowadzę na nim korki sprawdza się idealnie.
Przede wszystkim w pełni darmowy, i szyfrowany, opensource
Na konferencje to raczej programy typu: Webex, BlueJeans, MS Teams.
Nie spotkalem sie z zadna szanujaca sie firma globalnego zasiegu aby uzywala oprogramowania od google. Jak masz armie Indusow na 'IT supporcie' to nie bawisz sie w rozwiaznia ogolnodostepne tylko juz uzywasz oprogrmowania dedykowanego duzym firmom.
Ale do celow prywatnych lub dla malych przedsiebiorstw pewnie jest to dobre (i stosunkowo niezle wycenione) rozwiazanie.
Wygodnie z domu
http://mall.1k.pl
Wszystko czego potrzebujesz – bez kolejek, tłumów i nerwów!
Co dziennie tną ceny nawet o 90%
Trochę o tym można poczytać np. tutaj:
https://biznes.radiozet.pl/News/Zoom-nie-jest-bezpieczny-Problemy-z-aplikacja-do-wideokonferencji
Jeśli chodzi o zastosowanie do korepetycji to jak na razie wygląda bardzo OK. Skrajnie poroste w użyciu, bez instalacji. Wystarczy przeglądarka.