Najlepsza aplikacja pogodowa na telefon - badż na bieżąco
Aplikacje mobilne

Najlepsza aplikacja pogodowa na telefon - badż na bieżąco

przeczytasz w 4 min.

Najlepsza darmowa aplikacja pogodowa na telefon w 2022 roku może się przydać. Upały latem, śnieg, oblodzenie i mróz zimą, a do tego mocny wiatr, grad mgła i deszcz. Lepiej sprawdzić jaka jest prognoza pogody, zanim wyjdziemy z domu lub wyjedziemy w trasę. Ranking

Aplikacja pogoda - te programy warto pobrać

Pogoda w telefonie przydaje się na wakacjach, w pracy i na co dzień. Internet w smartfonie daje nam ciągły dostęp do prognozy pogody z różnych źródeł. Pytanie tylko jaką aplikację pogodową wybrać? Poniżej znajdziesz najlepsze darmowe aplikacje pogodowe na Androida.

Pogoda na Androida - oto najlepsze aplikacje:

 • Meteo ICM - lekka, prosta i darmowa aplikacja pogodowa
 • Foreca - pogoda z powiadomieniami na telefonie
 • Flowx - wiele danych na jednej mapie pogodowej
 • Windy - czytelna mapa pogody na telefon
 • AccuWeather - jakość powietrza i pogoda za darmo

Dobra prognoza na telefon jest o wiele wygodniejsza od ręcznego wyszukiwania informacji w Internecie lub czekania na odpowiedni serwis w radiu lub telewizji. Wystarczy nawet tani telefon z podstawowym pakietem internetowym, by na na bieżąco wyświetlać aktualne warunki atmosferyczne lub prognozę na kilka dni, a także otrzymywać ostrzeżenia o nagłych zjawiskach pogodowych - np. oblodzeniu zimą, mgle jesienią lub silnym wietrze, upałach i pyłkach latem. Przyda się każdemu z nas, zwłaszcza jeśli wyjeżdżamy w trasę lub mamy pracę uzależnioną od warunków panujących na zewnątrz.

Poniższe aplikacje różnią się od siebie funkcjonalnością, wyglądem, widżetami i prostotą obsługi. Warto zaznaczyć, że darmowe aplikacje pogodowe często wyświetlają reklamy.

Meteo ICM - prosta darmowa prognoza pogody

Wydawca: Szymon Dyja

Meteo ICM - pobierz

Meteo ICMMeteo ICM

Na początek coś ultra prostego, ale zaskakujaco precyzyjnego. Meteo ICm to lekka i szybka aplikacja pogodowa, z którą poradzą sobie nawet słabsze smartfony z Androidem. Wyświetla lubianą i godną zaufania numeryczną prognozę pogody ICM UW (Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego). Tutaj nie znajdziemy absolutnie żadnych wodotrysków, wyłącznie rzetelne i wiarygodne prognozy, zaprezentowane w postaci wykresów. Na początku mogą one odrzucać, bo wydają się zbyt trudne i niezrozumiałe, ale wystarczy raz poświęcić chwilę na zapoznanie się z nimi, a będziemy mieć stały dostęp do szczegółowej i sprawdzającej się prognozy na 3 dni. Wadą jest mniejsza liczba obsługiwanych miast i brak widżetów, ale zaletą jest precyzja danych i szybkość działania.

Foreca - najlepsza aplikacja pogodowa z powiadomieniami

Wydawca: Foreca

Foreca

ForecaForeca

Foreca ma kilka dużych zalet. Po pierwsze na ekranie głównym w bardzo czytelny sposób prezentuje prognozę pogody na 10 dni. Po dotknięciu danego dnia można szybko zobaczyć szczegóły w danej godzinie, wliczając w to nie tylko temperaturę, ale też zachmurzenie, wiatr, indeks UV i prawdopodobieństwo opadów. Po drugie świetne jest to, że wyświetlane dane można zmienić. Zamiast deszczu chcesz mieć siłę wiatru? Bez problemu! Dotykasz ikony z kroplami i zmieniasz ją na wiatr. Po trzecie Foreca może pokazywać powiadomienia o prognozowanych opadach w Twojej lokalizacji, a także ostrzeżenia o załamaniu pogody. Ma też sporo przydatnych opcji w ustawieniach. Wadą jest to, że wyświetla od czasu do czasu pełnoekranowe reklamy.

Flowx - wiele danych na jednej mapie pogodowej

Wydawca: Flowx Weather App

Foreca

FlowxFlowx

Kolejną ciekawą prognozą pogody na telefon jest aplikacja Flowx. Jej największą siłą jest łatwe wyświetlanie wielu różnych danych na jednej mapie. Standardowo pokazuje opady, ale dotykając małych ikon na dole można do tej samej mapy dołożyć zachmurzenie, kierunek wiatru, prędkość wiatru, albo temperaturę, ciśnienie, a nawet wysokość fal, a nawet dane dotyczące smogu. Drugą ważną zaletą jest łatwe przesuwanie osi czasu - wystarczy wykonać lekki gest palcem po ekranie w prawo, by błyskawicznie sprawdzić (wraz z animacjami) prognozę na kolejne dni i noce.

  Windy - czytelna mapa pogody na telefon

  Wydawca: Windyty SE

  windy

  WindyWindy

  ​​Siłą aplikacji Windy jest czytelność. Tutaj mamy czystą mapę niemal na całym wyświetlaczu, z małym paskiem czasu na dole oraz ikonami opcji po prawej stronie. Niech Was jednak nie zmyli ten minimalizm, bo aplikacja ma sporo ciekawych opcji. Po dotknięciu wybranej miejscowości na dole wyświetli się szczegółowa prognoza, obejmująca temperaturę, deszcz, wiatr, porywy wiatru i kierunek, a wszystko to na osi czasu z podziałem na godziny i dni. Dane można dostosowywać do swoich potrzeb (np. zmieniać jednostki). Ponadto dotykając czerwonego paska na dole można jeszcze zmienić model prognozowania pogody, a nawet porównać kilka modeli ze sobą. Windy może również wyświetlić dane na temat promieniowania lub pożarów w Twojej okolicy. To bardzo zaawansowana, ale czytelna i użyteczna aplikacja pogody.

  AccuWeather - jakość powietrza i pogoda za darmo

  Wydawca: AccuWeather

  AccuWeather - pobierz

  AccuWeatherAccuWeather

  AccuWeather to bardzo popularna, dobra i precyzyjna prognoza pogody dostępna za darmo na Androida. Miliony, a według producenta wręcz miliardy osób korzystają z niej od lat w wielu różnych językach i na wielu urządzeniach. Prezentuje informacje pogodowe na dany dzień, prognozę na najbliższe dwa tygodnie (a nawet dłużej) oraz prognozę godzinową. Informuje o potencjalnych zagrożeniach (ekstremalne zjawiska pogodowe), czerpiąc dane z polskiego IMGW. Integruje się z górnym, wysuwanym menu powiadomień w systemie Android oraz oferuje widżety, które można dodać do pulpitu. Dostępny jest zarówno motyw ciemny i jasny. Warto dodać, że AccuWeather to źródło prognozy pogody, a nie tylko nakładka graficzna. Z tego źródła korzysta wiele innych aplikacji.

  Darmowa pogoda na telefon - pewnie już ją masz

  Na koniec chcę przypomnieć, że większość telefonów ma już wbudowane aplikacje lub widżety z prognozą pogody. Najczęściej należą one do pakietu Google lub stanowią część nakładki graficznej w telefonach Samsung, Xiaomi, Redmi, POCO, Huawei i innych. Być może nie musisz instalować żadnych innych aplikacji. Po prostu skorzystaj z tego, co już masz. Możesz też powiedzieć do Asystenta Google hasło "Pogoda" i zapewne poda Ci dość dokładną prognozę.

  Komentarze

  11
  Zaloguj się, aby skomentować
  avatar
  Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
   Czadej
   5
   Mi po kupnie telefonu google zasugerowało ikonkę na pulpicie do pogody i tylko jej uzywam. W 90% sie sprawdza i jestem zadowolony.
   • avatar
    Fa_sol
    3
    Ja używam Pogoda & Radar. Najlepiej mi się sprawdza pod kątem krótkoterminowej prognozy pogody, a radar wbudowany w aplikację często ratuje mnie przed przemoczeniem gdy muszę wskakiwać na rower. Jak do tej pory nie znalazłem lepszej dla mnie alternatywy. Meteo ICM zawsze sprawdzałem na stronie, nigdy nie używałem appki, również była precyzyjna. Niestety nie pokrywa obszaru Holandii więc w tym momencie jest dla mnie bezużyteczna.
    • avatar
     lukaszde
     0
     brakło w zestawieniu -> https://weawow.com/pl lub bezpośrednio do apk https://play.google.com/store/apps/details?id=com.weawow
     • avatar
      JF5ebastian
      0
      Przeszedłem z Foreca na Meteo IMGW prognoza dla Polski
      https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.imgw.meteo&hl=pl&gl=US
      Bezkonkurencyjna....
      • avatar
       RuLeR
       0
       Nie ma lepszej apki jak Monitor Burz, reszta może się uczyć :)
       • avatar
        Lord_Krecitsqa
        0
        Apka z Francji Meteoblue najlepsza.
        • avatar
         serek25
         0
         Jak można było zapomnieć o apce IMGW?

         https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.imgw.meteo&hl=pl&gl=US
         • avatar
          PerfectDAY
          0
          Prawda jest taka, że jeden grzyb z jakiej apki się korzysta bo dane są pobierane i tak z tych samych centrów meteorologicznych. Na świecie jest ich tylko kilka. Dostawcy apek jedynie udostępniają dane od tych centrów. Jeśli więc komuś zależy na skuteczności sprawdzania się pogody trzeba zaopatrzyć się w apkę, która pozwala podejrzeć pogodę w oparciu o różne źródła a nie tylko jedno.
          • avatar
           gicmo
           0
           Wszystko się sprawdzi, byle nie patrzeć na więcej niż 3-4 dni do przodu. ( u mnie Windy radar/satelita/wiatr)
           • avatar
            Fenek4x4
            0
            Spróbujcie Pogoda&Radar. Pod względem sprawdzalności jest bardzo, bardzo dobra. Pod względem wizualnym prognozy godzinowej, dziennej oraz długoterminowej to najbardziej czytelna akpa jaką testowałem a było ich kilkanaście. No i wisienką na torcie jest jej radar który bije na głowę wszystkie inne.