Oprogramowanie

Bezpieczeństwo cz.2.

przeczytasz w 2 min.
 Microsoft Security Essentials

Darmowy program antywirusowy od Microsoftu. Zabezpiecza on nas przez wszelakimi zagrożeniami płynącymi z  sieci i z uruchamianych na komputerze plików. Program cechuje prosty i  przejrzysty interfejs oraz niskie wykorzystanie zasobów systemowych. Mimo to jest dość rozbudowany i umożliwia skanowanie w trzech trybach, które możemy dowolnie modyfikować, na przykład przez tworzenie link wykluczających niektóre pliki i foldery.

Ponadto wszystkie wykryte zagrożenia są zapisywane w logach. Wszystkie systemy skanowania i aktualizacji są zautomatyzowane, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by zdefiniować własny harmonogram tych czynności. Oprócz tego nawigację ułatwia prosty i  przyjemny interfejs. Za to jak na aplikację Microsoftu przystało, program nieźle współpracuje z domyślnymi, Windowsowymi systemami zabezpieczeń.

» Pobierz program

 

 Panda Cloud Antivirus Free Edition

Panda Cloud Antivirus, jak sama nazwa wskazuje, opiera się na tak zwanej "chmurze". Oznacza to, że na naszym komputerze zainstalowana jest jedynie niewielka aplikacja z  niewielkim apetytem na zasoby systemowe, zaś większość innych procesów  przeniesiona jest na zewnętrzne serwery. Zawierają one sygnatury wirusów  i to one przetwarzają odpowiednie dane.

Mimo wykorzystania tego systemu program działa bardzo szybko. Dobrym pomysłem jest jego zainstalowanie na komputerach dysponujących niewielką mocą obliczeniową i zainstalowaną pamięcią. Poza tym mimo iż aplikacja jest darmowa, to korzysta z baz danych firmy Panda, która poszczycić się może jednymi z najlepszych na świecie systemów zabezpieczeń.

» Pobierz program

 

 Trend Micro HouseCall

Trend Micro HouseCall to program podobny do aplikacji od Pandy. Korzysta on z podobnych serwerów  zawierających definicje wirusów i przetwarzających dane. Różni je jednak to, że Trend Micro nie wymaga instalowania żadnych aplikacji. Wszystkie procesy odbywają się za pośrednictwem przeglądarki internetowej obsługującej Java2.

Dzięki zastosowanemu rozwiązaniu program może działać na wszystkich systemach operacyjnych z rodziny Windows, Linux oraz Symbian. Brak instalowanej aplikacji i skanowanie w trybie online oznacza też praktycznie zerowe wykorzystanie zasobów systemowych. Poza tym program przyda się też w miejscach, gdzie niemożliwa jest instalacja innych narzędzi lub gdy chcemy sprawdzić dobrze jakiś plik innym programem bez instalacji dodatkowej aplikacji.

» Pobierz program