Gry

Sport: Split/Second

przeczytasz w 1 min.

Split/Second to jedna z tych gier, w których twórcy przypominają nam, że "wszyscy mamy wadę wzroku". A przynajmniej tak może się wydawać przez pierwsze dwie godziny, bo z efektem rozmycia autorzy naprawdę zaszaleli! Nie zmienia to jednak faktu, że dzięki temu całość wygląda bardzo efekciarsko - w dobrym znaczeniu tego słowa.

W stworzonej przez Black Rock Studio grze wyścigowej motywem przewodnim rywalizacji jest telewizyjny show poświęcony motoryzacji. Telewizja, jak to telewizja, rządzi się swoimi prawami i bardzo szybko zorientujemy się, że oprócz jak najszybszego dotarcia do mety warto uwzględnić również kilka innych czynników.

Split/Second to coś na kształt połączenia gier z serii Burnout z Carmageddonem. Niszczenie, atakowanie, rozbijanie samochodów przeciwników to jeden z najważniejszych elementów zabawy. Całość przypomina nieco stareńkie gry "Micro Machines", gdzie wykorzystując różne "znajdźki" podkładaliśmy na trasie bomby, likwidując rywali czy starając się odblokować ukryte skróty.

Split/Second, czyli wyścigi z nutką agresji, dostępna jest na platformy PC, PS3 i Xbox 360. Premiera miała miejsce w maju.