Gry

Sport: 2010 FIFA World Cup South Africa

przeczytasz w 1 min.

Do końca tegorocznego Mundialu w zasadzie jest już bliżej niż do jego początku, ale gra poświęcona zmaganiom piłkarzy najlepszych z najlepszych wciąż pozostaje aktualna. Dla wielu może mieć wymiar pamiątkowy, dla jeszcze innych jest po prostu jedyną szansą na zdobycie z Polską Mistrzostwa Świata.

W przeciwieństwie do opisanej powyżej FIFA Online, choć za 2010 FIFA World Cup South Africa odpowiada również studio EA Sports, skok jakościowy jest olbrzymi. Produkcja została stworzona wyłącznie z myślą o konsolach, dlatego próżno szukać w niej średniowiecznego toku rozumowania EA w kwestii możliwości pecetów. Całość jest szybka, pełna wartkiej akcji, gameplay wcale nie sprawia wrażenia sztywnego, a oprawa graficzna nie wzbudza żadnych niezdrowych odruchów.

Innymi słowy gra poświęcona Mistrzostwom Świata w RPA jest bardzo porządna, ale tym co urzeka w niej najbardziej, to rewelacyjnie oddana atmosfera największego piłkarskiego świata. Zabrakło chyba tylko wuwuzelowego koncertu, choć kibice na trybunach radują się i przyśpiewują w rytm poczynań swoich ulubieńców.

Niestety - po raz setny - gra nie ukazała się na PC. Za to dość dobrze bawić będą się przy niej posiadacze Xbox 360 i PlayStation 3, zwłaszcza że w sklepach jest od kwietnia.