Jakie zaawansowane technologie mają nowe telewizory LG NanoCell
Telewizory

Jakie zaawansowane technologie mają nowe telewizory LG NanoCell

przeczytasz w 2 min.

Począwszy od roku 2019 najbardziej zaawansowane telewizory LCD LED firmy LG noszą nazwę NanoCell. Nowe oznaczenie wynika z zastosowania nowych technologii, takich jak Obraz AI, AI Brightness, Dźwięk AI, Nano Color, Nano Accuracy, Nano Black, Nano Bezel, czy HDMI 2.1.

LG NanoCell

LG NanoCell

Najnowsze telewizory LG NanoCell wyposażono w technologię sztucznej inteligencji, która nie tylko stoi na straży wysokiej jakości obrazu i dźwięku, lecz także czyni korzystanie z telewizora łatwiejszym i wygodniejszym. Jednym z przykładów wykorzystania sztucznej inteligencji jest funkcja Obraz AI (AI Picture), która analizuje treść i dobiera do niej optymalną rozdzielczość. Proces ten działa automatycznie w oparciu o algorytm zaprogramowany z użyciem funkcji Deep Learning (dosł. głębokiego uczenia się). Włączenie opcji Obraz AI (AI Picture) powoduje aktywację bardzo przydatnej funkcji AI Brigthness, która automatycznie dostosowuje jasność obrazu do warunków zewnętrznych, co ułatwia korzystanie z telewizora zarówno w jasnych, jak i ciemnych pomieszczeniach.

Co najważniejsze, dzięki sztucznej inteligencji AI Brigthness nie powoduje utraty szczegółów w jasnych i ciemnych elementach sceny, co ma często miejsce w telewizorach wykorzystujących tradycyjne rozwiązania. Sztuczna inteligencja wie, co w danej klatce powinno być widoczne na ekranie i dobiera jasność poszczególnych jego fragmentów, a nie całej klatki, do zewnętrznego oświetlenia.

Dźwięk AI

Dźwięk AI (AI Sound)

Sztuczna inteligencja w telewizorach LG NanoCell to także funkcja Dźwięk AI (AI Sound), która zapewnia, wyłącznie dla wewnętrznych głośników telewizora, optymalną technologię dźwięku przestrzennego Virtual 5.1 do oglądania treści wg algorytmów zaprogramowanych z użyciem głębokiego uczenia się (Deep Learning). Inaczej mówiąc, Dźwięk AI (AI Sound) jest w stanie przekształcić i przybliżyć zwykły dźwięk stereo do dźwięku wielokanałowego.

Procesor Alpha 7.2

Nowe funkcje i możliwości w telewizorach LG NanoCell 2019 nie byłyby możliwe bez udoskonalonego procesora Alpha 7. Ten zaawansowany chip drugiej generacji ma zakodowane potężne ilości danych o różnych rodzajach treści, co pozwala procesorowi podnieść jakość aktualnie wyświetlanych materiałów.

Procesora Alpha 7

Nano Color

Nano Color jest opatentowaną warstwą wewnątrz panelu LCD działającą jak filtr kolorów. Poprawia ona i zwiększa paletę barw widocznych na ekranie telewizora LG NanoCell. Dzięki temu kolory są czystsze i dokładniejsze, na czym zyskuje realizm i jakość obrazu.

Nano Color
kliknij, żeby powiększyć

Nano Accuracy

Nano Accuracy sprawia, że niezależnie od tego, czy oglądający siedzi z boku, czy na wprost, na ekranie telewizora LG NanoCell kolory są żywo i wierne odwzorowanie bez utraty swoich właściwości.

Nano Accuracy

Nano Black

Nano Black to Full Array Dimming, czyli tzw. pełne podświetlenie. W przeciwieństwie do podświetlenia krawędziowego występującego w tradycyjnych telewizorach, w telewizorach LG NanoCell z serii SM90 i SM98 wyposażonych w pełne podświetlenie osiągnięto wyższy kontrast oraz jeszcze ciemniejszą czerń, co potęguje wrażenia podczas wieczornych seansów. Pełne podświetlenie to również lepsza i bardziej precyzyjna lokalizacja efektów w trybie HDR.

Nano Bezel

Nano Bezel to bardzo cienka ramka wokół ekranu, dzięki której telewizor NanoCell wygląda smuklej i nowocześniej oraz lepiej komponuje się z wnętrzem.

Nano Bezel - cienka ramka w telewizorach LG

HDMI 2.1

Dzięki gniazdom HDMI 2.1 możliwa jest nowa, niedostępna wcześniej funkcjonalność jak eARC oraz możliwość odtwarzania treści 4K 120Hz poprzez złącze HDMI.

Dzięki nowym cechom i funkcjom ekrany LG NanoCell 2019 są jednymi z najbardziej zaawansowanych telewizorów LCD na rynku.

Lista modeli dostępnych w polskiej dystrybucji:

 • 65SM98 – 11 999 zł
 • 55SM98 – 8 999 zł
 • 75SM90 – 13 999 zł
 • 65SM90 – 8 499 zł
 • 55SM90 – 6 499 zł
 • 49SM90 – 5 999 zł
 • 75SM86 – 10 999 zł
 • 65SM86 – 6 099 zł
 • 55SM86 – 4 499 zł
 • 49SM86 – 4 099 zł
 • 65SM85 – 5 999 zł
 • 55SM85 – 4 399 zł
 • 49SM85 – 3 999 zł
 • 65SM82 – 5 299 zł
 • 55SM82 – 3 799 zł
 • 49SM82 – 3 499 zł

Już teraz na portalu benchmark.pl możecie przeczytać test modelu 55SM9010.

Tekst opublikowany przez firmę LG.

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Caarn
  2
  odpowiadając na pytanie w tytule - zupełnie nic. czysty marketing i na tym zakonczmy dalszą część artykułu.
  • avatar
   kola01
   2
   "LG NanoCell ... sztucznej inteligencji, która nie tylko stoi na straży wysokiej jakości obrazu i dźwięku." Ale żałosna papka marketingowa. Aż mnie zemdliło. Już po pierwszym zdaniu przestałem czytać. Co za górnolotne słowa. Większość tej "wspaniałej" funkcjonalności użytkownicy (i ja)i tak wyłączają od razu po zakupie TV bo to więcej szkodzi jak pomaga.
   Napiszcie jakaś normalną w miarę obiektywną recenzję zamiast tego marketingowego obrzydliwego bełkotu.
   • avatar
    piccardo
    1
    Cena nawet znośna tego lg.
    • avatar
     ciastek9999
     1
     Głupoty ktoś wypisuje nie sprawdzając nawet o czym pisze.
     Właściwie to taka przydługa reklama, a nie solidny artykuł.
     Matryce NanoCell już miały TV w 2018r. Sam kupiłem TV z tzw. "średniej półki" model 55UK7550MLA i ten już ma NanoCell-a.
     Podobnie sprawa ma się z AI TV ponieważ wszystkie modele 2018 mają ten sam moduł Sztucznej Inteligencji ale jak wiadomo trzeba sprzedać te najnowsze (i najdroższe) modele.
     Mareting i tylko marketing więc ne sugerujcie się takimi artykułami !!!1
     • avatar
      jeomax.co.uk
      1
      Zamiast tylu "zaawansowanych" technologii wystarczylaby jedna, prosta: WYSWIETLANIE WSZYSTKICH LINII OBRAZU ZRODLOWEGO CO RAMKE.
      • avatar
       DragonRed
       -1
       Fajnie , że LG wprowadza w końcu HDMI 2.1 ale dla mnie lepszą wiadomością był pokaz monitora dla graczy od Asus wspólnie z AMD , który ma 4k 144Hz i obsługuje DSC czyli bezstratną kompresję przez co DP 1.4 bez problemu obsługuje tą rozdzielczość właśnie z wyżej wymieniony odświeżaniem.Dodatkowo nowe Navi wspiera ten monitor i ma on kosztować 999$ według wstępnych zapowiedzi.Jak tak się stanie to mamy kilera na rynku.
       Bo nie trzeba płacić licencji za HDMI 2.1 , bez licencji za moduł G-Sync a dodatkowo lepszą jakość obrazu z polepszaczami od Navi oraz niższy lag dodatkowo.
       • avatar
        pablo11
        -3
        Co za imbecyl wymyśla te technologie?? Ja rozumiem, że może jest ładniejsze, ale tak samo jak HDR ta technologia nadaje się od razu do kosza, bo wprowadza nienaturalne pasmowe światło, które będzie raczej negatywnie wpływać na wzrok... No cóż ,,technologia". To tak jak walka ze zjonizowanym powietrzem przy CRT, a teraz do klimy dorzucają jonizatory... Już mniejsza o to, że to działa jak działa.
        • avatar
         fenjal
         -4
         super :)
         • avatar
          darioxsata
          -7
          Najwazniejsze jest to ze rozdzielczosc 8K wkracza do naszych salonow z impetem i nie mozna juz tego zatrzymac!
          Ale czy to zle? Oczywiscie ze nie, poniewaz 8K oznacza krystalicznie, krystaliczny obraz tak ostry ze na ekranie beda widoczne kazde nawet najdrobniejsze szczegoly, ktore nie sa widoczne nawet na telewizorach 4K.
          Dzieki 8K filmy zyskaja calkowicie nowa jakosc a nasze salony zamienia sie w prawdziwe domowe profesjonalne kina, bo bedziemy mogli miec telewizory o przekatnych 75, 82 czy nawet 100 cali!
          Ale nie tylko maniacy kina zyskaja wiele ale rowniez gracze, najpierw PC a za 6-8 lat konsolowi!
          Dzieki monitorom 8K nowej generacji 144, 240, 480 Hz gracze PC zyskaja ultrarealistyczna grafike i ultra plynna szybkosc animacji!
          Gracze jak zobacza na 40 calowym monitorze 8K 240 Hz Wiedzmina 3 to spadna z wrazenia z foteli!
          Z kolei za kilka lat dolacza do nich gracze konsolowi ktorzy na PS6 beda mogli grac na telewizorach 8K 75, 82 czy nawet 100 cali w Fife 2028 i beda mogli sie poczuc jak na prawdziwym boisku pilkarskim!
          8K jest nam potrzebne jak nigdy dotat i rozdzielczosci ery kamienia lupanego 1920 x 1080, 2560 x 1440 a nawet 3840 x2160 wyladuja tam gdzie jest ich miejsce czyli na smietniku historii!!!