Laptopy

Obraz i dźwięk

przeczytasz w 2 min.

Rozdzielczość 1366 x 768 to w przypadku netbooka czysta poezja. Nie ma mowy, by któraś ze stron WWW nie zmieściła się na szerokość i wówczas musielibyśmy przewijać zawartość także w boki. Ale to nie wszystkie zalety 11,6-calowego ekranu pracującego w rozdzielczości 13x7.

Na zdecydowanie większej powierzchni roboczej niż w przypadku większości popularnych netbooków (10", 1024 x 600 pikseli) możemy pracować wygodniej. Różnica jest duża i więcej elementów mieści się na pulpicie czy w przeglądarce WWW.


Netbook ma błyszczącą powłokę glare

Ale nawet tutaj zalety stosunkowo dużego ekranu AO751h się nie kończą. Rozdzielczość 13x7 doskonale nadaje się do oglądania filmów HD 720p (HD Ready). I dzięki zastosowanym w netbooku komponentom możemy liczyć na płynną animację podczas oglądania takich wideo!

Aby jednak cieszyć się płynnym odtwarzaniem filmów HD, należy nieco pokombinować. Cały proces przedstawiamy na następnej stronie - na tej skupiamy się przede wszystkim na samym ekranie i głośnikach netbooka. 

Wyświetlacz oferuje dobre odwzorowanie kolorów i w pełni zadowalające kąty widoczności. Przy netbooku bez trudu może zasiadać 2 użytkowników jednocześnie i nikt nie powinien narzekać na słabą jakość obrazu. Prawdę powiedziawszy, może być nawet 3 użytkowników, ale wówczas 1 będzie musiał usiąść komuś na kolanach. ;-)

Jasność ekranu i kontrast również są dobre. Za wadę uznajemy powłokę glare - wyświetlacz jest błyszczący. Świetnie prezentuje i sprawdza się w domu, zdecydowanie gorzej wypada w terenie, bo odbija się w nim otoczenie i twarz użytkownika. (Oczywiście mamy na myśli pracę w ciągu dnia.)

Warto dodać, że ekran jest podświetlany diodami LED - to duża zaleta. Obecność diod LED wpływa m.in. na lepszą energooszczędność komputera i uzyskiwanie przez matrycę pełnej jaskrawości tuż po włączeniu.


Zintegrowane w netbooku głośniki są, co nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, kiepskie. Ich głośność jest jednak w pełni zadowalająca do odtwarzania dźwięków systemowych.

Jeśli zechcemy posłuchać muzyki lub obejrzeć film, powinniśmy skorzystać ze słuchawek. I tu niespodzianka - w netbooku dostępna jest technologia Dolby Headphone. Po podłączeniu słuchawek możemy cieszyć się świetną jakością dźwięku. Nawet kiedy podłączymy przeciętne słuchawki dostarczane do odtwarzacza MP3 wrażenia będą dobre. Warto pochwalić Acera za wdrożenie tej technologii do netbooka. To duży plus.
 

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login