Laptopy

Wydajność i bateria

przeczytasz w 1 min.

 

Do testów otrzymałem egzemplarz z procesorem Intel Core 2 Duo o częstotliwości 2,0 GHz. Magistrala systemowa taktowana jest z częstotliwością 1066 MHz. Podobnie ma się rzecz w przypadku 2 GB (dwa moduły 1 GB) pamięci DDR3 SDRAM, które można rozbudować do 4 GB.

Testowany model wyposażony jest w dysk twardy o pojemności 160 GB Serial ATA, kręcący się z prędkością 5400 obr/min. Nie jest to może imponująca pojemność na tle konkurencji, ale do codziennej pracy z pewnością bez problemu wystarczy.

Za wyświetlanie grafiki odpowiedzialny jest procesor graficzny NVIDIA GeForce 9400M z 256 MB pamięci DDR3 współdzielonej z pamięcią główną.

MacBook reklamowany jest jako pięciokrotnie szybszy od swojego poprzednika, przynajmniej jeśli chodzi o wyświetlanie grafiki.

Apple, o ile mi wiadomo, jako pierwsza firma na świecie wypuściła na rynek komputer wyposażony w kartę z GPU Nvidia 9400M. W porównaniu do poprzedniej X3100, tak naprawdę nie ma porównania. Nie dość, że gry będą śmigać ochoczo, to bardziej profesjonalni użytkownicy odkryją potencjał sprzętu w aplikacjach wykorzystujących akcelerację takich jak np. Photoshop.

Baterii wystarczy przy surfowaniu po sieci, pracy z dokumentami i pocztą na niespełna 5 godzin. Niestety Battery Eatera nie udało mi się uruchomić, ale za to MacBook przeszedł test w rzeczywistych warunkach pracy. Uzyskane niecałe 5 godzin to bardzo dobry wynik, który pozwoli na spokojną pracę z dala od gniazdka zasilania.

Ważne przy tym, że nowy MacBook nie nagrzewa się na tyle nieznośnie, aby nie dało się z nim wytrzymać na kolanach. Wieczorem przed snem bez problemu obejrzymy prawie dwa filmy w formacie dvix, więc odpadnie konieczność liczenia owiec.