Oprogramowanie

Zrzuty ekranowe nowej generacji

Technologia NVIDIA Ansel została zaprezentowana wraz premierą kart graficznych Pascal, ale obsługują ją również karty graficzne poprzednich generacji (do GTX 650). Nie jest to może narzędzie, które wywróci do góry nogami nasze postrzeganie świata, ale jest to z pewnością fajna ciekawostka.

Dowolne poruszanie kamerą czy możliwość robienia zrzutów ekranowych w super rozdzielczościach to świetna sprawa, a obrazy 360 stopni (z opcją stereo) z pewnością ucieszą użytkowników gogli VR. Na deser - eksport w formacie OpenEXR. Fajnie, że otrzymujemy takie możliwości i to wbudowane w sterownik graficzny. Czy AMD wkrótce zaprezentuje podobne narzędzie?

Dochodzimy do największej bolączki Ansel, bowiem na dziś dzień technologię tę obsługują... cztery gry, z czego jedna z wczesnym dostępem na Steam. Jest to Wiedźmin 3: Dziki Gon, Mirror's Edge: Catalyst (bez super rozdzielczości), The Witness i Ark: Survival Evolved (wczesny dostęp Steam). 

Wkrótce obsługą Ansel będą mogły się pochwalić również gry Paragon, Tom Clancy's The Division, Law Breakers, No Man's Sky i Unreal Tournament. Cóż, czekamy!

Komentarze

22
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Balrogos
  Dobra dobra ale nie mozna tego nadal sciagnac a obslugia gier jest bardzo uboga w tym jakies smieciowe tytuly, typu the division, lawbreakers, no mans sky, paragon, o the witness sie nie wypowiem bo nie wiem co to jest a unreal podobno nie jest tak dobry jak ludzie liczyli w sumie zrobili to tylko dla 1 gry czyli genialnego Witchera 3.
  3
 • avatar
  Sanctrum
  Oooo. Teraz to dopiero będą screeny marketingowców... w 100% oddające gameplay i jakość grafiki jaka trafi do odbiorców w preorderach.... Oczywiście taki joke.

  Jeszcze wszyscy zatęsknią za prawdziwym screenshotami bez podrasowań...
  3
 • avatar
  orbital
  Ansel? bo Ansel Adams?
  2
 • avatar
  Marucins
  Poprawcie tą spierdzielinę zwaną drivery jaką zaserwowaliście pod Windows 10, a nie zajmujecie się wydawaniem szmelcu, który wykorzysta 5% społeczeństwa graczy!

  2
 • avatar
  Adul0
  nVidia ma w tym większe doświadczenie, niż mogłoby się wydawać.
  Już jakiś czas temu sterowniki nVidii lekko podrasowywały "w dół" niektóre detale gdy odpalony był proces o odpowiedniej nazwie (benchmark). Zmiany były delikatne, ale mające znaczący wpływ na framefrate.
  Jednakże, w momencie wywołania screenshota, te wszystkie ustawienia były na 1 klatkę wracane do ustawień właściwych, przez co na screenshotach wszystko wyglądało jak powinno.
  Teraz wystarczy taki feature rozwinąć i nadać mu inny kierunek - ale wcześniejsze doświadczenia są.
  2
 • avatar
  dermare
  Ogólnie narzędzie jest mocno niedopracowane, lub osoba co robiła powyższy zrzut wiedźmina coś przekombinowała z ustawieniami.

  W oddali mamy całą masę kiepskiej jakości tekstur wraz z dziwnymi uskokami w krajobrazie. Ciągnący się przez całą mapę. Ponadto sama perspektywa dla niektórych obiektów na kraju jest jakaś nie naturalna. Dziwnie też się trochę rozchodzą cienie, nie wiem czy to kwestia silnika gry czy narzędzie tak interpretuje położenia światła.
  1
 • avatar
  Ari93
  Pełna rozdzielczość to 2123 MPx, jak robić takie screeny to wiadomo, tylko na maksymalnej grafice i jeśli moja grafa przy 1920x1080 (~2 MPx) będzie wyciągała powiedzmy 5fps to on tego screena będzie mielił ~3,5 minuty? :D
  1
 • avatar
  NanoXen
  U mnie w super rozdzielczości wyszedł screen o wymiarach 63360 x 35640 pikseli, a generował się parę dobrych minut i zajmuje 836MB na dysku :D

  samo oprogramowanie do robienia tego screenu pokazywało ze potrzeba 30GB miejsca na dysku. ja na systemowej partycji mam ok 32GB dostępne i być może to było ograniczeniem przed osiągnięciem jeszcze wyższych rozdzielczości...
  1
 • avatar
  mutissj
  Najważniejsze przesłanie

  KUP geforce
  NIE KUPUJ radeona

  O to tutaj chodzi
  -2
 • avatar
  Konto usunięte
  Tylko screenshoty? A gdzie możliwość robienia filmów z gier, kontroli fps itp? Chyba to jeszcze niedopracowane.
  -6
 • avatar
  Konto usunięte
  fajny bajer.
 • avatar
  Konto usunięte
  Wygląda świetnie! Na pewno przyda się w jakichś poradnikach czy encyklopediach lub też nawet zwykłych `pokazach` nadchodzących gier. Pytanie, czy to chwyci.
 • avatar
  Konto usunięte
  W jaki sposób został zrobione screeny w Wiedźminie? Otóż gdy próbuje zrobić screen 360 przy użyciu moda na swobodną kamerę nie robi screena 360 tylko tam gdzie się patrze i powiela to na screen 360.
 • avatar
  fallen
  Nowy GFE blokuje globalnie skrót ALT+F2, więc jeśli używacie np. Total Commandera albo innego programu lub gry, który skrót wykorzystuje - nie ma sposobu na jego zmianę.
  Nowy GFE nie przewiduje bowiem możliwości zmiany jego ustawienia ... :(