Monitory

Ciekawe funkcje i cechy

przeczytasz w 1 min.

SmartResponse

SmartResponse

Philips Brilliance 248X3 to monitor, który sprawdzi się w grach komputerowych, podczas oglądania filmów oraz dynamicznych animacji. Urządzenie oferuje domyślną szybkość reakcji matrycy na poziomie 5 ms, ale można ją obniżyć do 2 ms, uruchamiając funkcję SmartResponse w menu OSD. Tak krótki czas reakcji właściwie zapewnia, że nie będziemy mieli do czynienia z tak zwanym efektem ducha (smużeniem).

Warto jednak zaznaczyć, że funkcja ta pozwala wybrać jeden z trzech stopni przyspieszania reakcji. Pierwszy i drugi sprawdzają się dobrze (wyraźnie redukują smużenie), ale trzeciego nie polecamy – obraz może wyglądać gorzej niż standardowo i łatwo to dostrzec.

SmartKolor

To część systemu SmartImage odpowiedzialna za podbicie sygnału RGB, przez co możemy uzyskać bardziej nasycony obraz widoczny na ekranie. Operuje ona również dynamicznie kontrastem.

SmartContrast

Monitor potrafi dynamicznie podbić kontrast do poziomu 20.000.000:1, co może mieć pozytywny wpływ na głębię czerni i przy okazji nasycenie kolorów.

SmartTxt

To ulepszenie odpowiada za dodatkowe wyróżnienie tekstu. Specjalne algorytmy zwiększają wyróżnienie konturów, co może być przydatne przede wszystkim dla osób z wadą wzroku. W typowych sytuacjach SmartTxt uznajemy za zbędny, a nawet pogarszający wygląd obrazu.

LightFrame 2

Philips Brilliance 248X3

Podświetlana w kolorze błękitnym ramka emituje światło o długości fali tak dobranej, aby redukowało efekt zmęczenia oczu w czasie wielogodzinnej pracy przy monitorze. Wybrać możemy jeden z trzech stopni intensywności podświetlenia lub alternatywnie możemy je całkowicie wyłączyć.