Monitory

Ciekawe funkcje i cechy

przeczytasz w 1 min.

SmartResponse

SmartResponse

Philips Brilliance 248C3 to monitor, który sprawdzi się w grach komputerowych, podczas oglądania filmów oraz dynamicznych animacji. Urządzenie oferuje domyślną szybkość reakcji matrycy na poziomie 5 ms, ale można ją obniżyć do 2 ms, uruchamiając funkcję SmartResponse w menu OSD. Tak krótki czas reakcji właściwie zapewnia, że nie będziemy mieli do czynienia z tak zwanym efektem ducha (smużeniem).

SmartKolor

SmartKolorTo część systemu SmartImage odpowiedzialna za podbicie sygnału RGB, przez co możemy uzyskać bardziej nasycony obraz widoczny na ekranie. Operuje ona również dynamicznie kontrastem.

SmartContrast

SmartContrastMonitor potrafi dynamicznie podbić kontrast do poziomu 20.000.000:1, co może mieć pozytywny wpływ na głębię czerni i przy okazji nasycenie kolorów.

 

SmartTxt

SmartTxtTo ulepszenie odpowiada za dodatkowe wyróżnienie tekstu. Specjalne algorytmy zwiększają wyróżnienie konturów, co może być przydatne przede wszystkim dla osób z wadą wzroku. W typowych sytuacjach SmartTxt uznajemy za zbędny, a nawet pogarszający wygląd obrazu.

Podświetlenie LED-owe

LEDKolejny element systemu oszczędzania energii w monitorze Philipsa. Podświetlenie  jak już wcześniej zaznaczyliśmy nie cechuje się wybitnie dobrym rozkładem luminacji, ale jest bardzo oszczędne. Dokładne (zmierzone) wartości zużycia energii podamy w dalszej części artykułu.