Monitory

Ciekawe funkcje i cechy

przeczytasz w 2 min.

PowerSensor

Power Sensor

Jest to czujnik wbudowany w monitor, a jego nazwa jest nieco myląca. Nie wykrywa bowiem mocy, tylko nią zarządza. Wykrywa jednak (i to bardzo skutecznie) obecność użytkownika przed monitorem, przez co w czasie jego nieobecności przełącza się w ekonomiczny tryb pracy, zmniejszając radykalnie moc podświetlenia. Jest to funkcja pozwalająca zaoszczędzić pieniądze wydawane na rachunki za prąd. Po wykryciu ruchu czujnik błyskawicznie przywraca wcześniejszą moc podświetlenia, aby użytkownik mógł kontynuować pracę w komfortowych warunkach.

Podświetlenie LED-owe

Podświetlenie LED-owe

Kolejny element systemu oszczędzania energii w monitorze Philipsa. Podświetlenie  nie cechuje się dobrym rozkładem luminacji, ale jest bardzo oszczędne. Dokładne (zmierzone) wartości zużycia energii podamy w dalszej części artykułu.

 

Certyfikat EPEAT Gold

Certyfikat EPEAT Gold

Złoty certyfikat EPEAT to znak, że oznaczony nim produkt cechuje się dużo niższą szkodliwością dla człowieka i środowiska naturalnego niż urządzenia pozbawione tego certyfikatu. Aby uzyskać takie wyróżnienie monitor musiał spełnić wszystkie podstawowe kryteria oraz co najmniej 75% opcjonalnych.

 

SmartResponse

SmartResponse

Philips Brilliance 273P3 LPH to monitor, który sprawdzi się w grach komputerowych, podczas oglądania filmów oraz dynamicznych animacji. Oferuje domyślną szybkość reakcji matrycy na poziomie 3,5 ms, ale można ją obniżyć do 2 ms, uruchamiając funkcję SmartResponse w menu OSD. Tak krótki czas reakcji oznacza, że nie będziemy mieli do czynienia z tak zwanym efektem ducha (smużeniem).

SmartImage

SmartImage

Jest to system, który aktywnie analizuje charakterystykę wyświetlanego obrazu i dynamicznie dopasowuje ustawienia (kontrast, jasność, nasycenie, ostrość) tak, aby użytkownik mógł cieszyć się możliwie jak najlepszą jakością obrazu.

Wbudowane głośniki stereo

Wbudowane głośniki stereo

Monitor oferuje możliwość skorzystania z wbudowanych głośników stereo. Po podłączeniu panelu np. do laptopa, sygnał audio został automatycznie przekierowany przez złącze HDMI do monitora. Dwa 2-watowe głośniczki raczej nie sprawdzą się w grach, ale ich jakość pozwala na wykorzystanie w czasie rozmów telekonferencyjnych lub oglądania filmów na YouTube.