Myszki

Rewolucja. Rolki. Ocena

przeczytasz w 3 min.

OK, ale co jest takiego rewolucyjnego w tej myszce? Niezwykły wygląd i niesamowity komfort to nie wszystko. Faktyczna rewolucja ma miejsce w budowie i funkcjonalności górnego i bocznego pokrętła.

Logitech przeprowadził liczne badania i doszedł do wniosku, iż przeciętny użytkownik traci bardzo dużo czasu na przewijanie dużej ilości stron tekstu w czasie pracy na komputerze. 'Wąskim gardłem'  była tu więc budowa pokrętła i związane z tym ograniczenie szybkości jego użytkowania, należało coś z tym zrobić.
I tak narodził się pomysł na całkowicie nową mysz MX Revolution, w której zastosowano zupełnie nową budowę górnego pokrętła. Nosi ono obecnie nazwę MicroGear Precision Scroll Wheel. Jego zaawansowana budowa pozwala na prace w  dwóch niezależnych trybach -  Click-by-Click i Free-Spin.

O ile pierwszy jest znany wszystkim użytkownikom myszek i polega na 'normalnym' skokowym przesuwaniu się kółka, o tyle tryb  Free-Spin jest czymś całkowicie nowym. Jest to po prostu tryb bezwładności pokrętła, które wprowadzone w ruch potrafi obracać się samo aż do 7 sekund. Ilość tekstu przewinięta przez kółko w tym czasie jest naprawdę olbrzymia.

Dodatkowo pracę w dwóch wymienionych wyżej trybach znacząco usprawnia  technologia SmartShift, która zapewnia płynne przełączanie się między trybami w zależności od bieżącego zadania (uruchomionej aplikacji). Polega to na tym, iż myszka inaczej będzie się zachowywać podczas pracy w Word'dzie , a inaczej podczas przeglądania stron - szybkość automatycznego przełączania miedzy trybami jest różna. Oczywiście istnieje możliwość ręcznego przełączenia w tryb Free-Spin poprzez naciśnięcie górnego pokrętła.

Boczne pokrętło nie jest tak naprawdę 'kółkiem', to znaczy nie ma pełnego ruchu obrotowego. Działa jedynie na zasadzie półobrotu - przesuwania w przód i w tył  od punktu neutralnego. Pozwala ono na szybkie przechodzenie między wieloma dokumentami w ramach pootwieranych aktualnie aplikacji. Jest to tzw. Dokument Quick-Flip.

Podsumowanie

Cóż można napisać o myszce tak zaawansowanej jak Revo. Niezwykły komfort, całkowicie nowe rozwiązania znacznie usprawniające prace i naprawdę kosmiczny wygląd. Warto zastanowić się nad zakupem tej myszki. Nie jest ona może tania, ale naszym zdaniem jakość warta jest tej ceny.

Może się jednak zdarzyć, że MX Revolution nie przypasuje każdemu. Namiętni gracze w strzelaniny pozostańcie lepiej przy swoich obecnych gryzoniach z serii G. Naszym zdaniem Revo raczej nie nadaje siędo gier, ale warto śledzić dalszy rozwój tej serii myszek, gdyż Logitech nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. 

Podsumowanie
 
Kształt i wykonanie
super
Ergonomia przycisków
super
Ergonomia rolki
super
Precyzja
super
zastosowanie w grach
dobra
Ogólnie
Cena / możliwości
super
 

 

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!