Smartfony

Scena 1 - letni pejzaż

przeczytasz w 1 min.

Pierwsza scena to typowy krajobraz, w którym większość motywów znajduje się daleko od obiektywu aparatu. W tym przypadku istotna jest jakość szczegółów na dalekim planie, zdolność do poradzenia sobie z dużym kontrastem w przypadku nieba i chmur, a także umiejętność oddania różnych odcieni zieleni i brązu. Zdjęcia po kolei, od ocenionego najsłabiej, do najlepszego (podobnie jest w kolejnych scenach).

Apple iPhone 7 (miejsce 7)

Zdjęcie na miniaturze nie wygląda źle, choć jest ciemniejsze niż reszta, a kolory wydają się wyprane. Zbliżenie pokazuje szczegółowość, ale też sporo obróbki, która psuje odbiór fotografii.

Huawei Mate 9 Pro Porsche Design (miejsce 6)

Zdjęcie najostrzejsze w serii Mate 9, choć dość ciemne (podobnie jak w iPhone) przez co mniej szczegółów w trawie, a kolory nie tak soczyste jak w Huawei Mate 9 i Mate 9 Pro.

Huawei Mate 9 (miejsce 5)

Słabiej niż Huawei P10, ale przede wszystkim ze względu na kompresję. Przez to mniej detali, choć zdjęcie nie jest tak smoliście kontrastowe.

Huawei Mate 9 Pro (miejsce 4)

Prawie identycznie jak w Huawei Mate 9. Różnica może wynikać z nieznacznie innego oświetlenia. Jaśniej.

Huawei P10 Plus (miejsce 3)

Jakościowo coś pomiędzy Galaxy S8 a Honorem 8. Mamy tu naturalność Huawei, ale kontrastowość Samsunga. Ogólnie zbyt miękko, choć nadal szczegółowo.

Samsung Galaxy S8 (miejsce 2)

Zdjęcie szczegółowe, ostre, nawet za bardzo ostre miejscami. Ładnie oddane niebo, ale całość jest zbyt kontrastowa i smolista w przypadku pni drzew, dlatego 2 miejsce. Kolory nasycone, ale zimne w odbiorze w porównaniu z resztą.

Honor 8 (miejsce 1)

Szczegółowo i ostro, najnaturalniej oddane szczegóły zarówno na dalszym planie jak i trawy rosnącej w pobliżu. Kolory nie tak soczyste jak w Samsungu, ale mimo to zdjęcie najlepsze.