Karty graficzne

Na zakończenie. Oceny

przeczytasz w 1 min.

Świetnie, że pojawiły się już tańsze karty zgodne z DX10, zapewne przyspieszy to powstawanie nowych gier w tym standardzie, standardzie który wiele nam obiecuje zarówno od strony wizualnej, jak i wydajności API.

To co możemy powiedzieć na tę chwilę: nVidia na pewno zdobyła pewną przewagę nad rywalem - firmą AMD-ATi - wydając jako pierwsza karty DX10 dla segmentu średniego. Wszystko zależy teraz od cierpliwości klientów z pełnymi sakiewkami - zdecydują się od razu wyposażyć swoje komputery w karty GeForce 8, czy spokojnie poczekają co będzie miała nam do zaoferowania AMD swoją najnowszą serią  ATI Radeon HD 2600.

Oczywiście bardziej cierpliwym proponujemy poczekać około miesiąca z podjęciem decyzji - w końcu nic nie tracimy na oczekiwaniu, bo gier DX10 i tak nie ma 'za wiele'. Nie ma nawet 3DMarka07, więc nie można 'chwalić się' wynikami wśród znajomych ;)

Najzabawniejsze może być to, że gdy w maju będziemy już dysponować nowymi kartami AMD do porównania z obecną  serią nVidii, niewykluczone iż nadal nie pojawi się żadna gra lub benchmark wykorzystujący nowe API. Miejmy nadzieje, że będziemy w błędzie.

GeForce 8500GT niespecjalnie przypadł nam do gustu, ale seria 8600GTS/GT to fajne karty i lepiej wydać dziś swoje pieniądze na takiego 8600, niż technologicznie starszego już 7900/7600 czy Radeona 1900/1650. Jednak z ostateczną decyzją, które karty są lepsze dla najnowszych gier DirectX 10, powstrzymamy się do premiery nowych grafik ATi.

Przetestowane przez nas karty MSI otrzymują od nas po "super znaczku" - jak zapewne się domyślacie, głównie za bezgłośny, wydajny system chłodzenia.

MSI GeForce 8600 GTS
silnik graficzny zgodny Direct X10
świetna wydajność
(powyżej 7900GT)
technologia wykonania 80nm,
bezgłośne i wydajne chłodzenie
MSI GeForce 8600 GT
silnik graficzny zgodny Direct X10
świetna wydajność
(dużo powyżej 7600GT)
technologia wykonania 80nm,
pobór energii ~43W
bezgłośne i wydajne chłodzenie

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!