Serwery

Podsumowanie

przeczytasz w 2 min.

Oferta Pro Cloud od homecloud z pewnością może stanowić godną konkurencję dla serwerów VPS lub serwerów dedykowanych. Ogromną przewagą nad standardowymi rozwiązaniami jest możliwość bardzo dokładnego dopasowania usługi do naszych potrzeb. Również istotna jest możliwość późniejszej modyfikacji naszego serwera, tego typu rozwiązanie pozwala błyskawicznie dopasowywać Pro Cloud do aktualnego zapotrzebowania. W przypadku uruchomienia np. nowych usług dla naszych klientów możemy za pomocą kilku kliknięć zwiększyć ilość pamięci RAM, rozmiar dysku itp.

Nie bez znaczenia jest sposób uiszczania opłat, rozliczenie godzinowe za zużyte zasoby pozwala oszczędzać pieniądze. To dobra propozycja także dla developerów, którzy potrzebują czasami zasobów np. do przeprowadzenia testów. W razie potrzeby tworzymy kilka czy kilkanaście serwerów, usuwamy je po wszystkim i płacimy wyłącznie za rzeczywiste wykorzystanie. W przypadku tradycyjnych rozwiązań niezbędne jest uiszczanie cyklicznych opłat niezależnie od wykorzystania.

ochrona przeciwpożarowa

Podczas naszych testów sprawdziła się funkcja automatycznego skalowania. Podczas dużego obciążenia maszyny następowało automatyczne zwiększenie zasobów. W ten sposób Pro Cloud zapewnił nam bezproblemowy dostęp do usługi w stresowej sytuacji, bez obawy o przeciążenie serwera. Tutaj musimy wspomnieć o finansach, ponieważ autoskalowanie działa również w drugą stronę – zmniejsza dostępne zasoby (co za tym idzie również nasze opłaty) w sytuacji, gdy obciążenie jest niewielki.

Nie zawiedliśmy się na panelu administracyjnym, jest prosty w obsłudze i zapewnia dostęp do najważniejszych funkcji. Samo stworzenie lub usunięcie serwera wymaga wyłącznie kilku kliknięć i nie sprawi problemów nawet początkującym osobom. Ważny jest fakt, że dostęp do usługi otrzymujemy niemal natychmiastowo. Istotna jest możliwość wyboru wielu systemów w różnych wersjach (w tym z rodziny Windows).

Co ciekawe z poziomu panelu uzyskamy dostęp do konfiguracji m.in. load balancerów i zapory sieciowej. W przypadku serwerów dedykowanych na konfigurację tych usług musimy poświęcić dużo czasu i posiadać odpowiednią wiedzę, w Pro Cloud wszystko sprowadza się do wyboru odpowiednich opcji przez przeglądarkę internetową. Osoby lubiące indywidualne rozwiązania powinny ucieszyć się z dostępu do API, co jeszcze bardziej może przyspieszyć konfigurację usług.

serwerownia

Zawsze istotne jest bezpieczeństwo i dostępność naszych danych, tutaj homecloud robi wszystko abyśmy nie musieli się o to martwić. Świadczy o tym choćby zapewnienie SLA (gwarantowany poziom świadczenia usług) na poziome aż 100%. Serwery posiadają zdublowane komponenty oraz zapasowe, niezależne zasilanie, a nasze dane znajdują się zawsze w co najmniej trzech kopiach. Wszystko jest możliwe dzięki dwóm niezależnym centrom danych zlokalizowanych w Polsce, do tego od 2012 roku homecloud korzysta również z jednego z najnowocześniejszych centrów danych w Europie. Jeszcze trochę istotnych faktów: przepustowość powyżej 100 Gbit, monitoring i wsparcie techniczne 24/7, spełnianie wszystkich właściwych standardów europejskich (EN) i ISO/IEC. Szczegóły znajdziemy w zakładce technologia na stronie homecloud.pl.

serwery pro cloud

Rzadko się zdarza, że jakiś produkt możemy polecić wszystkim. W przypadku Pro Cloud każdy znajdzie odpowiednie rozwiązanie, niezależnie czy chce hostować prostą stronę firmową, duży portal czy wykorzystywać serwery Pro Cloud do obliczeń. Brak sztywnej oferty umożliwia klientowi dopasowanie parametrów do indywidualnych potrzeb i portfela. W rozsądnej cenie otrzymujemy wydajne serwer w bezpiecznej i sprawdzonej serwerowi, a w razie potrzeby zawsze istnieje możliwość zmiany zakupionej usługi tak by wykorzystać jej potencjał w 100%.

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  cochinek
  11
  Jak chcecie porządnie przetestować chmurę to wrzućcie tam nowe foty Jen Law i zobaczcie po jakim czasie pojawią się w nowym fappeningu ;)
  • avatar
   Franz
   10
   Do tego, że dana firma i chmura są bezpieczne przekonałoby mnie tylko zapisy w umowie mówiące o bezwarunkowej wypłacie wysokiego odszkodowania (mam na myśli dziesiątki lub setki tysięcy zł.) w każdym przypadku wypłynięcia lub utraty moich danych oraz dowód zawarcia stosownej polisy na taki wypadek z poważnym towarzystwem ubezpieczeniowym z odpowiednią sumą ubezpieczenia.
   Tylko to przekonałoby mnie, że firma podchodzi naprawdę poważnie do spraw bezpieczeństwa.
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    "Tak, jest to reklama, a za kasę zarobioną od HOME wszyscy w redakcji odpoczywamy na Seszelach i czytamy Wasze wypociny zazdrosne gnojki .... "

    Tak przynajmniej powinna wyglądać odpowiedź redakcji do Was, wszystkich, którzy zazdrościcie, żałujecie i Bóg jeden wie co jeszcze.

    Ludzie, to jest portal, który ma na celu przybliżenie ludziom z tego zawistnego kraju nowinki technologiczne, testy, usługi i inne ze świata IT, a w zamian oczekuje, abyście obejrzeli reklamę, odblokowali Benchmarka w AdBlocku i wykonali inne czynności, które pozwolą redaktorom zarobić na życie.

    Czy Ty albo ktoś inny pracuje za darmo? Jak taki mądry jesteś, to weź przekopuj codziennie wszystkie branżowe pisma/portale, czytaj i oglądaj wszelakie źródła, potem je tłumacz na ojczysty język i uśmiechaj się, że robisz to za free.

    A to, ile zarabiają i dlaczego, to już jest ich własna sprawa.

    Ja osobiście doceniam ich pracę, dzięki ich testom, nie ważne, czy sponsorowanym czy nie, zakupiłem dobry sprzęt do pracy i zabawy. Z wypiekami na twarzy polowałem na konkretne części i urządzenia, aby zdobyć te, które wg. mnie są dla moich potrzeb optymalne. Właśnie dzięki benchmarkowi potrafiłem określić te potrzeby i Paniom i Panom z redakcji serdecznie dziękuję.
    • avatar
     voodoo171
     1
     Nie jestem zwolennikiem tego typu testów-artykułów sponsorowanych , aczkolwiek udało się wam upiec dwie pieczenie na jednym ogniu :) dokładnie tą samą infrastrukturę i serwery będzie lub już nawet serwuje az.pl - który oczywiście nie został przez home.pl przejęty :)
     • avatar
      januszb
      0
      No bardzo ładnie. Bardzo dobrze napisana reklama, użyte wzorcowe słownictwo.
      Tylko napiszcie wprost bo czytelników nie oszukacie - że to jest reklama, może nawet napisana w części przez pracowników home.pl ale wy zdecydowaliście sie ją sprawdzić i zrobiliście trochę testów. Tak wprost szczerze i uczciwie do ludzi.
      No chyba, że testy też zrobiło home?