Systemy operacyjne

Czy studenci mogą liczyć na zniżki?

przeczytasz w 1 min.

Zapytaliśmy polski oddział Microsoftu, czy studenci mogą liczyć na jakieś zniżki, jeśli zechcą nabyć Windows 7. Na razie, niestety, taka oferta nie jest przewidziana.

Microsoft poinformował, że stara się tworzyć możliwie najlepsze oferty i warunki zakupowe z myślą o użytkownikach z Polski. W tym celu przygotowywane są różne promocje. Firma jako przykład podała ofertę Office 2007 dla Użytkowników Domowych (199 zł). Osoby, które zakupiły tę wersję pakietu biurowego, otrzymywały licencje na 3 stanowiska, choć warunkiem jest to, aby nie używać programów z pakietu (Word, Excel, PowerPoint, OneNote) do celów zarobkowych. Microsoft wyjawił, że ta promocja była bardzo pozytywnie przyjęta w Polsce.

Family Pack for Windows 7 i Student Offer for Windows 7 to oferty jakich nie znajdziemy w Polsce

Co więcej, Polska była jedynym krajem, w którym tak atrakcyjna oferta obowiązywała. Obecnie pakiet Office Standard 2007 jest nadal dostępny dla studentów na specjalnych warunkach w programie Office w EduAkcji, w cenie 199 zł.

Nie wszystkie oferty specjalne i promocje ogłaszane przez Microsoft są realizowane na wszystkich rynkach. Tak jest też w przypadku ofert Family Pack for Windows 7 oraz Student Offer for Windows 7, które dostępne są jedynie w bardzo ograniczonym zakresie. Pierwsza z nich jest realizowana w 10 krajach, druga tylko w 8.

Na początku i możliwe, że cały czas Windows 7 będzie dostępny tylko w typowych cenach

- Bardzo żałujemy, że te specjalne programy nie są dostępne w Polsce, ale jednocześnie chcemy zapewnić, że podejmujemy szereg wysiłków, żeby klienci w Polsce mieli dostęp do atrakcyjnych programów zakupowych i promocji. Tu warto też wspomnieć, że studenci kierunków technicznych w Polsce mają dostęp do najnowszego oprogramowania firmy Microsoft, w tym również systemu Windows 7 - bezpłatnie za pośrednictwem programu MSDN AA - mówi przedstawiciel polskiego oddziału Microsoft.

Pozostaje czekać - być może za jakiś czas również w Polsce pojawią się atrakcyjne oferty dotyczące Windows 7.