Serwery plików NAS

Podsumowanie - wiele za (nie)wiele

przeczytasz w 1 min.

Przeglądając tylko niektóre możliwości systemów sieciowej pamięci masowej QNAP łatwo dostrzec pewną wspólną cechą nowoczesnych NAS-ów – wielozadaniowość. Czasy, w których NAS pełnił jedynie rolę przestrzeni dyskowej odeszły w zapomnienie.

Serwery QNAP dzięki wydajnym komponentom możemy delegować nie tylko do zadań składowania danych. NAS może pełnić dodatkowe role zarówno administracyjne, zwiększające bezpieczeństwo, sieciowe jak i multimedialne i rozrywkowe.

Dzięki QNAP-om możemy obalić jeszcze jeden mit związany z serwerami NAS – chodzi o cenę. Dla wielu użytkowników, ale i administratorów często jest ona nie do przełknięcia. Jednak jeśli weźmiemy pod uwagę jak wiele scenariuszy wykorzystania QNAP-a możemy opracować, okazuje się w dłuższej perspektywie, że zakup NAS-a to przede wszystkim oszczędność (czasu, pieniędzy, energii), a nie tylko wydatek na dodatkowy sprzęt.

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Coperfield
  6
  Co za redaktor-debil po raz kolejny robiąc recenzję i odwołując się do czegokolwiek związanego z ceną, nie podaje jej?
  • avatar
   witoldsz
   1
   Mam wierzyć, że tą marketingowa papka to nie jest materiał sponsorowany?
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    A ja mam takie pytanie, do czego jest używana ta wirtualizacja na NAS? Widziałem że korzysta sie z niej przez przeglądarkę w której otwiera się system. No raczej nie do testowania tychże systemów? Jakieś testy w różnych środowiskach?