Gdzie jest teraz burza? Oto mapa burz z powiadomieniami
Aplikacje mobilne

Gdzie jest teraz burza? Oto mapa burz z powiadomieniami

przeczytasz w 3 min.

Czy będzie burza? Gdzie jest burza teraz? Otrzymaj ostrzeżenia o burzy i informacje pogodowe na telefon i komputer. Oto najlepsza mapa burz w 2022 roku.

Gdzie jest burza? Dobre aplikacje do śledzenia burzy w 2022 roku

Niestety nadchodzą burze i to nie jest dobra wiadomość. Burza to nagłe i niebezpieczne zjawisko pogodowe, często z silnym wiatrem, intensywnymi opadami i wyładowaniami elektrycznymi. Słowem: nic przyjemnego. W praktyce burza lub tornado mogą zagrażać nie tylko domom, samochodom i infrastrukturze, ale też zdrowiu i życiu ludzi. Dlatego warto się przygotować na sezon burzowy od maja aż do sierpnia. Oto najlepsze mapy burz na telefon i komputer.

Najlepsza aplikacja burzowa na telefon

Warto zainstalować na telefonie dobrą aplikację do śledzenia burz - szczegółową, pewną i najlepiej z powiadomieniami. Opcjonalnie można też odwiedzić odpowiednie strony internetowe na komputerze. Oto najlepsze aplikacje i serwisy do śledzenia burz. Wszystkie były testowane na smartfonie Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G.

Windy - najlepsza aplikacja do sprawdzania burz i pogody

Pobierz Windy

Windy to w zasadzie najlepsza aplikacja do powiadamiania o burzach w 2021 roku. Wygrywa tym, że jest bardzo wszechstronna i kompleksowa, a jednocześnie czytelna, łatwa w użyciu i funkcjonalna nawet w darmowej wersji. Sprawdzisz wiatr, opady deszczu, śniegu, mapę burz, zachmurzenie, ciśnienie, temperaturę a nawet jakość powietrza. Windy to prawdziwy kombajn, który potrafi zastąpić kilka innych programów. Co ważne mamy do dyspozycji oś czasu, która pozwala sprawdzić nie tylko aktualną sytuację, ale też symulowany stan na kolejne godziny i dni.

Aby włączyć powiadomienia dla danej miejscowości dotknij palcem na mapie, a następnie na górze wyświetlacza dotknij ikony serca i wybierz opcję Alert dla tego miejsca.

Windy AndroidWindy na smartfonie

Burzowo.info - grzie zmierza burza, po polsku

pobierz Burzowo

W pełni użyteczna aplikacja prezentująca liczbę i lokalizację wyładowań elektrycznych. Ponadto potrafi wyświetlić mapę opadów deszczu i przełączyć interfejs na serwis Windy.com, prezentując w ten sposób kierunki wiatru i mapę temperatury. W smartfonie aplikacja powiadamia nas za pomocą dźwięku i wibracji. Naszym zdaniem jest to najlepszy i najbardziej godny polecenia, darmowy program do śledzenia burzy, na telefony z Androidem.

burzowo info Androidburzowo info na telefonie

Monitor Burz - dobry program do śledzenia burzy na telefon

pobierz Monitor Burz

Aby dowiedzieć się gdzie jest burza w danej chwili można też skorzystać z aplikacji Monitor Burz, która nakłada na mapę obszary o konkretnym zagrożeniu burzami. Prezentuje lokalizację wyładowań oraz radar opadów, wraz z animacjami ich przemieszczania. Ma też zakładki w których prezentuje dane z Blitzortung, a nawet satelitarne dane dotyczące zachmurzenia.

monitor burz na telefonmonitorz burz Android

Blitzortung Lightning Monitor - znana mapa burz na smartfony

pobierz Blitzortung

Kolejna prosta aplikacja korzystająca z danych oferowanych przez jeden z najbardziej znanych serwisów burzowych Blitzortung.org. Po przesiadce z Google Maps v1 na OpenStreetMap może wymagać przyzwyczajenia, ale w zasadzie wygląd i precyzja map ma tutaj drugorzędne znaczenie. Liczy się przecież to, że jesteśmy w stanie sprawdzić czy nad naszą okolicę nadciąga burza, a do tego Blitzortung nadaje się idealnie.

blitzortung Androidblitzortung na telefon

My Lightning Tracker - sprawdź na telefonie gdzie jest burza

pobierz My Lightning Tracker

My Lightning Tracker niestety nie jest przetłumaczony na język polski, ale program jest bardzo prosty w obsłudze i prezentuje informacje w jasny, zrozumiały sposób. Tłumaczenie nie jest konieczne. Aplikacja jest darmowa, ale ma tylko podstawowe opcje. Ogranicza się do wyświetlania radaru burz, wraz z poszczególnymi wyładowaniami. Prezentuje też tak zwane hot-spoty, czyli miejsca, w których burze w ostatnim czasie występowały najczęściej. Można też udostępniać lokalizacje wyładowań znajomym.

My Lightning Tracker na smartfonMy Lightning Tracker Android

Mapa burz na komputerze

Ostrzeżenia o burzach warto mieć na smartfonie, wtedy najświeższe informacje zawsze będą w zasięgu ręki. Jeśli jednak wolicie korzystać z komputera, to polecamy serwis Blitzortung.org z aktualnymi mapami burz.

Blitzortung.org

Ma podobne funkcje i dokładność jak na telefonie, po prostu oferuje większy podgląd. To bardzo prosta, ale dobra mapa burz.

blitzortung pc

Skyradar.pl

Portal zbierający dane o burzach, wiatrach, ciśnieniu, temperaturze, a nawet lotach samolotów w danym regionie świata. Część pogodowa oparta jest o dane z bardzo wiarygodnego źródła, czyli portalu Windy.

skyradar

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Alfred
  2
  Burz.dzis.net - po co więcej :-)
  • avatar
   mrxenomorph
   -2
   Która aplikacja pokaże nuklearne tornado?
   "Teoria "nuklearnego tornada" została skonstruowana w oparciu o matematyczne obliczenia skutków przebiegu reakcji łańcuchowej zainicjowanej przez eksplozję atomowej bomby. Zdaniem McNally'ego wystarczą tylko dwie superbomby atomowe, by nastąpiła reakcja termojądrowa, w której znajdujący się w atmosferze tlen stanie się paliwem, doprowadzając do detonacji całej atmosfery otulającej Ziemię."
   • avatar
    jozek23
    0
    Najlepsza jest strona http://www.lightningmaps.org