Giganciki - Radeon R9 Nano vs GeForce GTX 970 mini
Karty graficzne

Giganciki - Radeon R9 Nano vs GeForce GTX 970 mini

przeczytasz w 1 min.

Testujemy mini-PC z Radeon R9 Nano oraz GeForce GTX 970 mini - jakiej wydajności można spodziewać się w Wiedźminie 3?

Marzy ci się mocny komputer oparty na płycie głównej rozmiaru mini-ITX i naprawdę małej obudowie? Jeśli chcesz równocześnie upakować tam również wydajną kartę graficzną, to z miejsca odpadają modele o standardowych rozmiarach. Jeśli chodzi o niewielkie, ale bardzo wydajne karty graficzne, to w tym momencie do wyboru mamy dwie opcje - (tańszą) NVIDIA GeForce GTX 970 mini i (droższą) AMD Radeon R9 Nano.

Radeon R9 Nano vs GeForce GTX 970 mini

Obie karty charakteryzują się niewielkimi rozmiarami (są znacznie krótsze od "standardowych" odpowiedników), ale równocześnie nie są to konstrukcje niskoprofilowe, a ich systemy chłodzenia zajmują dwa sloty rozszerzeń.

Wydajne karty graficzne standardu mini

  • oferują wysoką lub bardzo wysoką wydajność przy niewielkich rozmiarach
  • pozwalają na upakowanie podzespołów komputera w znacznie mniejszej obudowie (mini-ITX)

Nie da się ukryć, że AMD Radeon R9 Nano to świetna karta do niewielkich i bardzo wydajnych komputerów. Na jej zalety składają się oczywiście miniaturowe rozmiary, nowoczesne pamięci HBM i wydajność na poziomie GeForce GTX 980. To wszystko niestety ma swoje odbicie w cenie (2800-3100 zł).

Na naszych łamach testowaliśmy już AMD Radeon R9 Nano - dziś porównujemy wydajność niewielkiego komputera z Nano oraz najwydajniejszą miniaturową kartą z obozu NVIDII, czyli GeForce GTX 970 mini. Należy pamiętać, że pomimo, że obie karty charakteryzują się podobnym, niewielkim rozmiarem, to należą do zupełnie różnych segmentów cenowych (970 mini to około 1500 zł).

Na kolejnych stronach znajdziecie testy wydajnościowe mini PC z Radeonem R9 Nano oraz porównanie do GeForce GTX 970 mini.