Karty graficzne

Sapphire Pulse Radeon RX 560

przeczytasz w 1 min.

Autorska konstrukcja Sapphire nie wyróżnia się znacząco względem innych kart z tego segmentu. Wszak układ RX 560 nie należy do szczególnie wymagających, a producent zdecydował się jedynie na minimalnie podniesienie zegara bazowego (o 25 MHz).

Sapphire Radeon RX 560

  • DisplayPort
  • HDMI
  • DVI

Zgodnie z oczekiwaniami w przypadku złączy mamy tutaj standardowy układ dla tej półki cenowej / wydajnościowej - 1/1/1. Można więc rzec, że jest podstawowe minimum i na tym zakończyć, bowiem trudno przypuszczać aby ktoś, kto decyduje się na zakup karty na układzie RX 560 potrzebał czegoś więcej.

Jako, że mamy do czynienia z budżetową konstrukcją, nie oczekiwaliśmy cudów jeśli chodzi o jakość wykonania czy wyposażenie tej konstrukcji. I właściwie mamy tutaj niezbędne minimum pod każdym względem. Prosta konstrukcja, wyposażona w jeden wentylator.

Sapphire Radeon RX 560

Oczywiście producent nie wyposażył karty w takie luksusy jak choćby wzmacniający backplate, ale trudno uznać to za wadę w przypadku konstrukcji, która skierowana jest do najmniej wymagających graczy. Nawet osłona z tworzywa sztucznego utrzymująca wentylator sprawia wrażenie dość delikatnej. I ponownie to żadna wada, w tym segmencie najważniejsza jest cena.

Sapphire Radeon RX 560

Całościowo trudno oczekiwać od karty z niskiej z półki fajerwerków pod względem jakości wykonania. Jest poprawnie. System chłodzenia choć bardzo prosty jest cichy, a ilość złącz satysfakcjonująca. Wszystkie (nieliczne) elementy zostały dobrze spasowane.