Klawiatury

Zestaw Microsoft Wireless Comfort Desktop 5000 i klawiatura Comfort Curve 3000

przeczytasz w 2 min.

 
Microsoft Wireless Comfort Desktop 5000

Microsoft Wireless Comfort Desktop 5000

Najważniejsze cechy:

  • zestaw bezprzewodowa klawiatura + mysz
  • ergonomiczny kształt
  • technologia Blue Track
  • dodatkowe klawisze funkcyjne

 

Urządzenie należy do serii Comfort, co zresztą widać na pierwszy rzut oka po ergonomicznym kształcie klawiatury. Układ nie jest on tak "ekstremalnie ergonomiczny" jak w przypadku testowanej przez nas Microsoft Natural Ergonomic Keyboard 4000, ale za to znacznie łatwiejszy do opanowania. O ile klawiatury ze "złamanym" układem klawiszy wymagają od nas sporego przyzwyczajenia, to do modeli takich jak Comfort Desktop 5000 możemy po prostu... usiąść i pracować.

 

Łagodnie zagięta linii klawiszy pozwoli na naturalną pozycję nadgarstków i bardzo intuicyjną pracę. Klawiaturę wyposażono w dwie odkręcane nóżki - wedle preferencji można je zainstalować z w górnej lub dolnej części. Zadbano o wygodną, gumowanę podkładkę pod nadgarstki.Zarówno myszka jak i klawiatura zasilane są dwiema bateriami AA, które są dołączone do zestawu.

 

 

Kupując taki zestaw za jednym zamachem pozbywamy się plątaniny kabli, otrzymujemy wygodną klawiaturę o ergonomicznym, ale łatwym do przyzwyczajenia się kształcie, oraz delikatnie profilowaną mysz, którą mogą używać zarówno prawo-, jak i leworęczne osoby.

Nad standardowymi klawiszami funkcyjnymi (F) umieszczono dodatkową linię klawiszy służących do obsługi treści multimedialnych oraz uruchamiania najczęściej używanych programów. Tak jak w przypadku innych klawiatur Microsoftu, urządzenie możemy konfigurować za pomocą oprogramowania IntelliType.

 

Microsoft Comfort Curve Keyboard 3000

 

Microsoft Comfort Curve Keyboard 3000

Najważniejsze cechy:

  • klawiatura profilowana
  • przewodowa (długość kabla 1,5m)
  • interfejs USB

 

W przypadku Comfort Curve Keyboard 3000 mamy do czynienia z jednym z  prostszych modeli ergonomicznych. Oprócz wygiętej linii klawiszy, ma ona dodatkowo wybrzuszenie, dzięki któremu praca staje się bardziej komfortowa. Jest to klawiatura przewodowa, więc jeśli nie przeszkadza ci kabelek na biurku, możesz spokojnie po nią sięgnąć.

Nie jest to urządzenie na temat którego można się specjalnie rozpisywać. Klawisze są naturalnej wielkości, a nad blokiem numerycznym producent umieścił dodatkowe klawisze do obsługi treści multimedialnych.

Jest to ciekawa propozycja dla tych, którzy szykują niedrogiej ergonomicznej klawiatury i uważają, że podkładka pod nadgarstki jest zbędnym dodatkiem (polemizowalibyśmy - ale w takie udogodnienie wyposażone są jedynie droższe modele). Comfort Curve Keyboard 3000 jest bardzo intuicyjna w pracy i przesiadając się ze zwykłej, prostej klawiatury natychmiast poczujemy różnicę.

 

 

Oceny produktów
 

 Microsoft Wireless Comfort Desktop 5000
 plusy:
bezprzewodowa mysz i klawiatura
wygodna podpórka pod dłonie
ergonomiczna budowa
 

minusy:
przyciski [F] oraz [Esc] mogłoby być większe

Średnia cena w dniu pisania artykułu: ok. 230 zł

 

 

 Microsoft Comfort Curve Keyboard 3000
 

plusy:
profilowana
niewygórowana cena

 

minusy:
przy takiej cenie trudno doszukiwać się braków, choć podkładki pod nadgarstki znacznie zwiększyłyby komfort użytkowania

Średnia cena w dniu pisania artykułu: ok. 60 zł
 dobry produkt