Monitory

Samsung SyncMaster F2380: Ciekawe funkcje i cechy

przeczytasz w 2 min.

MagicSpeed

MagicSpeed

Opisywany Samsung pozwala na łatwe dopasowanie czasu reakcji matrycy do własnych potrzeb i preferencji. Wybierać możemy między ustawieniami Normal, Faster, Fastest (normalny, szybszy, najszybszy).

Musimy przyznać, że różnica pomiędzy trybem Normal i Fastest jest naprawdę zauważalna, szczególnie w przypadku kontrastowych animacji flashowych i gier. Dalecy jesteśmy jednak od stwierdzenia, że czas reakcji matrycy jest krótki - jeśli zechcemy odpalić dynamiczną grę, to smużenie będzie zauważalne bez względu na ustawienia czasu reakcji.

 

MagicColor

MagicColor

To funkcja pozwalająca na zwiększenie atrakcyjności wyświetlanych kolorów. Nie przyda się w czasie obróbki grafiki, ale sprawdzi w czasie przeglądania zdjęć z wakacji lub oglądania filmów.

MagicColor obejmuje zmianę odcienia i kontrastu (Normal, Full, Inteligent, Demo), zmianę gammy (trzy różne tryby) oraz temperatury barwowej (Cool, Normal, Warm, Custom).

Efekty kolorystyczne

Efekty kolorystyczne

Takie filtry jak skala szarości, zielony, niebieski, sepia mogą być nakładane wprost na obraz wysyłany z komputera. Przydają się właściwie tylko w trakcie oglądania zdjęć.

Matryca cPVA

Matryca cPVA

Kąty widzenia matrycy cPVA są przyzwoite, choć musimy zaznaczyć, że zmiany w jasności są bardziej zauważalne niż w S-PVA. Kolorystyka na szczęście nie ucierpiała za bardzo – zmiany tonacji barw są minimalne (nieporównywalnie mniejsze niż w matrycach TN).

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, ekran Samsunga nie oferuje prawdziwej 8-bitowej głębi kolorów, a zamiast tego wykorzystuje tak zwany Frame Rate Control i emuluje część barw (6-bit+AFRC, dithering).

Natural Color Pro

Jest to oprogramowanie przydatne w trakcie procesu kalibracji oraz zmiany profili kolorów.

Natural Color Pro

MultiScreen

MultiScreen

Aplikacja integruje się z systemem Windows i pozwala podzielić ekran (lub ekrany) na kilka sekcji. Po przeciągnięciu okna w odpowiednie miejsce na ekranie natychmiast dopasuje się ono do wybranego obszaru.