Telefony

Oglądamy

przeczytasz w 3 min.

HTC Wildfire S

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, telefon przypomina pomniejszoną wersję modelu Desire S. Odnosi się to w szczególności do części frontowej. Wyświetlacz przykryty został odpornym na zarysowania szkłem, dzięki któremu stan ekranu pozostanie dobry przez bardzo długi czas. Brakuje za to powłoki oleofobowej, która zapobiegłaby powstawaniu wyraźnych, tłustych smug na powierzchni.

 Jakość wykonania:
dobry

dobry
Sterowanie dotykiem:
zadowalający

Nad ekranem zintegrowana została słuchawka telefonu, czujnik zbliżeniowy (dezaktywujący podświetlenie ekranu, gdy przyłożymy do niego ucho w czasie rozmowy), czujnik oświetlenia (automatyczna regulacja jasności ekranu) oraz mała dioda sygnalizująca status baterii.

Warto przy okazji zauważyć, że matryca LCD ma wyższą rozdzielczość niż w przypadku poprzednika. Co prawda 320x480 pikseli nie jest wartością rekordową, ale w zupełności wystarczy do korzystania z poczty i serwisów społecznościowych, a nawet przeglądania internetu (strony WWW trzeba jednak znacznie powiększać).

HTC Wildfire S przyciski nawigacyjne

Tradycyjnie dla HTC pod wyświetlaczem znajdziemy cztery dotykowe przyciski: Home (powrót na pulpit główny, wybór pulpitu oraz po przytrzymaniu lista niedawno otwieranych aplikacji), Menu (dostęp do menu podręcznego), Back (powrót do poprzedniego menu lub wyjście), Search (wyszukiwanie za pośrednictwem Google oraz działania głosowe).

Zabrakło możliwości nawigacji za pomocą czujnika optycznego, który występuje w wielu innych telefonach tego producenta. Nawigacja dotykowa jest wystarczająco komfortowa, ale myszka optyczna przydałaby się w czasie edycji tekstu (szybkie i precyzyjne przemieszczanie pomiędzy znakami i wyrazami).

HTC Wildfire S z tyłu

Tylna część smartfona wykonana jest w całości z plastiku (odróżnia go to od Desire S, który udostępniał w tym miejscu również powierzchnie aluminiowe). W górnej części zintegrowany został obiektyw 5-megapikselowego aparatu, LED-owa dioda doświetlająca oraz szczelina, za którą kryje się głośnik. Jakość dźwięku wydobywającego się z niego jest przeciętna (co akurat jest normą w tej półce cenowej).

 Głośnik/dźwięk:
zadowalający

Tylny panel jest biały i plastikowy, ale za to odporny na zarysowania i oferujący nieco lepszą przyczepność niż elementy aluminiowe.

htc wildfire s biały

Dolna krawędź jest prawie goła – znajdziemy tylko otwór mikrofonu oraz szczelinę, przez którą w razie potrzeby przeciągniemy pętelkę od smyczy.

htc wildfire s z boku

Lewy bok urządzenia daje dostęp do podłużnego, chromowanego przycisku +/- służącego do szybkiej zmiany głośności rozmowy, dzwonka i multimediów. Nieco niżej zintegrowany został port micro USB służący do synchronizacji danych i ładowania baterii.

htc wildfire s z boku

Prawa strona z kolei nie zawiera żadnych elementów funkcjonalnych, a szkoda – brakuje sprzętowego klawisza służącego do wyzwalania migawki aparatu.

htc wildfire s kamerka

Górna krawędź daje dostęp do gniazda słuchawkowego (mini jack 3,5 mm) oraz płaskiego przycisku służącego do uruchamiania smartfona i blokowania ekranu. Co nietypowe, od razu za wspomnianym przyciskiem znajduje się długa szczelina służąca do otwierania tylnej klapki.

bateria do htc wildfire s

Demontaż tylnej klapki nie sprawia żadnego problemu. Wystarczy ją podważyć paznokciem w górnej części (szczelina obok przycisku blokady ekranu) i pociągnąć ku tyłowi.

karta pamięci od htc wildfire s

Po zdemontowaniu tylnej, plastikowej klapki otrzymujemy dostęp do komory baterii. Sam akumulatorek ma pojemność 1230 mAh. Po jego wyjęciu wymienić możemy kartę SIM, natomiast pamięć microSD dostępna jest od razu po zdemontowaniu klapki. Obsługa telefonu i wymiana nośników pamięci jest niezmiernie prosta i komfortowa.

zasilacz do htc wildfire s

Zasilacz jest charakterystyczny dla smartfonów HTC. Składa się z dwóch części: głównej, wkładanej do gniazdka sieci elektrycznej oraz odłączanego kabelka USB-microUSB. Oba komponenty są białe.

Do zestawu oprócz telefonu, zasilacza i kabla micro USB dołączona jest też karta microSD o pojemności 2 GB oraz przewodowy zestaw słuchawkowy.