Routery

Kilka słów tytułem podsumowania

przeczytasz w 1 min.

Tenda Nova AC 1200

Piękne. Po prostu piękne. To jest to słowo, którym można na starcie określić opisywane dzisiaj urządzenia.

Jeżeli Wasza piękniejsza połowa krzywo patrzy na zakup nowych urządzeń sieciowych, pokażcie jej Tendę Nova MW3 (AC1200), a z pewnością uzyskacie pisemną zgodę na ich zakup :)

Od strony technicznej. Są to urządzenia mające pokrywać obszar do 200m kwadratowych. Z uwagi na warunki lokalowe autora tekstu, nie można było tego zweryfikować, ale wartości nie wyglądają na niemożliwe do spełnienia.

Gdyby jednak i taki obszar pokrycia był dla Was niewystarczający, to możecie zapoznać się z modelem Tenda Nova MW6 oferującym pokrycie aż do 600m kwadratowych!

Tenda Nova AC1200

W korzystaniu z routerów mesh ważne jest jak wygląda kwestia przełączania pomiędzy nimi urządzenia mobilnego, jakim jest np. smartfon. W trakcie przygotowywania tekstu operacja tego typu przebiegała niezauważalnie dla użytkownika, czyli tak jak powinno być. W dzisiejszych czasach zaskakiwać może iplementacja portów LAN o prędkości 100 Mb/s. Wytłumaczeniem tego faktu może być cena, kształtujaca się w granicach ~350zł, co jak na dwa urządzenia nie jest wartością znaczącą. 

Pamiętając o pewnych ograniczeniach, można przyjąć, że urządzenia sprawiły pozytywne wrażenie. Łyżką dziegdzciu w tej beczce miodu niech będzie brak możliwości zarządzania przez przeglądarkę i konieczność instalowania w tym celu aplikacji, która żąda dla siebie dyskusyjnie wysokich uprawnień. 

 

 • bardzo ładny wygląd,
 • cena adekwatna do możliwości,
 • brak zarządzania przez www,
 • zarządzanie tylko przez aplikację o dyskusyjnie wysokich uprawnieniach,

Super Design

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  slawekjas
  1
  A nie da się tego podłączyć po samym Wi-Fi??? Mam na myśli coś w rodzaju Mesh.
  • avatar
   tarzinio
   0
   Jak dla mnie te uprawnienia podejrzane. Nie zaufam tej firmie. Czas dodać ją do listy ( apki ), niezaufanych firm.
   • avatar
    PITUCH3
    0
    niech producenci zaczną podawać te wartości:

    EIRP

    CE:
    -20dBm(2,4GHz)
    -23dBm(5GHz)
    FCC:
    -30dBm

    potem pogadamy,
    ASUS do dzisiaj nie odpisał :P (rok minął , pytałem o jakiś topowy model)
    mogą dawać 28 antenek
    mogą zmieniać nazwy 1,2,3,4,5-10000
    A,B,C - xyz
    mocy sygnału nikt nie przeskoczy!

    ten sam dom, to samo rozmieszczenie i jaki router bym nie wymienił siła sygnału w poszczególnych pomieszczeniach jest jednakowa! czy to jest 2 czy 10 antenek!
    • avatar
     mioso
     0
     Informacja o uprawnieniach aplikacji już jest nieaktualna. Nowa wersja wymaga lokalizacji i - jeśli chcesz się zalogować - dostępu do pamięci. Nie mam pojęcia jednak, po co komu zarządzanie siecią z wakacji. Wyjeżdżam, to wyłączam sieć.

     A sam sprzęt klasa, konfiguracja dziecinnie prosta, urządzenia skutecznie zwiększają zasięgi wifi. Minusem tylko jest ethernet 100 MBit, w dzisiejszych czasach to jest bida. Wobec tego na routerze zostawiłem uruchomioną sieć 5 GHz i tam podłączyłem urządzenia wymagające większej przepustowości, za to mniej mobilne, a cała reszta może sobie korzystać ze zmniejszonej przepustowości i rozszerzonego zasięgu