Karty graficzne

Testy: 3DMark06 i 3DMark Vantage

przeczytasz w 1 min.

3DMark06

Jakby nie patrzeć, 3DMark06 jest już benchmarkiem dość wiekowym i  obecnie przydaje się do sprawdzania wydajności układów graficznych ze średniej i niższej półki. 

Z wyników można wywnioskować, że jeśli chodzi o gry wykorzystujące SM 2.0 i 3.0, dwa GTX 480 w trybie SLI będą spisywały się podobnie jak Radeon HD 5970 - przynajmniej jeśli chodzi o tryby bez AA. Już od pierwszych testów Fermi wiadomo, że karty te przy wykorzystaniu wygładzania krawędzi spowalniają swoje działanie w znacznie mniejszym stopniu niż inne konstrukcje.

Na całe szczęście, gier wykorzystujących Shader Model w wersji 4.0 jest coraz więcej. Cieszy również to, że deweloperzy docenili zalety DX11 i na rynku pojawiają się produkcje wykorzystujące nowe API Microsoftu.

3DMark Vantage

 

Oto przedsmak tego co nas czeka w dalszych testach. Radeon HD 5970 nie potrafi się nawet zbliżyć do wyników uzyskiwanych przez dwie karty GTX 480 pracujących w SLI. Wynik testu procesora jest jak zwykle znacznie niższy na platformie z kartą Radeon, czego powodem jest oczywiście PhysX - komputery z kartami NVIDII zawsze uzyskują w tym teście wyższe wyniki.