Monitory

Oprogramowanie. Podsumowanie

przeczytasz w 3 min.

Do monitora dołączono aż dwie płyty. Pierwsza z nich to czarny krążek oznaczony napisem User's Guide and Driver Install File. Rzeczywiście - z przyjemnego menu, które włącza się po włożeniu płyty możemy odpalić Adobe Readera z podręcznikiem użytkownika w PDF (niestety nie po polsku), czy też zainstalować sterownik do monitora z profilem ICM.

ForteManager, czyli regulacja monitora spod Windows

Zdziwił nas natomiast brak na dołączonej płycie programu ForteManager, służącego do regulacji monitora z poziomu systemu Windows. Nic to jednak - link do niego znaleźliśmy na stronie WWW monitora. Po ściągnięciu okazało się, że działa bez zarzutu. Jedyne, co zauważyliśmy w ściągniętej przez nas wersji 2.76 to brak obsługi F-Engine oraz możliwości ręcznego obracania obrazu (niezbędnej do korzystania z pivota). W tym ostatnim pomógł nam jednak...

Menu programu Pivot Pro

...program dołączony na CD do drugiej płyty. Znajduje się na niej Pivot Pro firmy Portrait Displays, zazwyczaj dodawany do monitorów z pivotem. Program instaluje się w zasobniku systemowym i pozwala na łatwe obrócenie obrazu. Nie ma niestety możliwości automatycznego obrócenia obrazu po obróceniu monitora - trzeba to robić ręcznie.

Obracanie obrazu można przypisać do wybranej kombinacji klawiszy

 

Podsumowanie

LG to niedrogi monitor 20.1" z dobrą funkcjonalnością (obsługa pivota, podnoszona noga, tryb F-Engine, możliwość regulacji ustawień z poziomu systemu operacyjnego), niezłymi kolorami, wejściem DVI i ładną obudową.
 
Niestety obok powyższych zalet L2000CE cierpi z powodu takiej sobie jakości obrazu, co jest spowodowane przede wszystkim występującym na ekranie efektem "mrowienia". Z tego powodu trudno nam szczególnie polecać L2000CE i wystawić mu wysoką ocenę. Biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw, pozostaje nam określić monitor mianem "całkiem niezłego ".

Ocena Parametrów:
jasność: 3/5
kontrast:
3/5
kolory: 4/5
równomierność: 4/5
kąty:
4/5
czas reakcji: 4/5

Podsumowanie:
zastosowanie monitora
do gier, filmów
jakość wykonania
4/5
ogólnie jakość obrazu
3/5
ergonomia
4/5
Ogólna ocena
możliwości do ceny
całkiem nieźle

 

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!