Monitory

Oprogramowanie. Podsumowanie

przeczytasz w 3 min.

Do monitora dołączono aż dwie płyty. Pierwsza z nich to czarny krążek oznaczony napisem User's Guide and Driver Install File. Rzeczywiście - z przyjemnego menu, które włącza się po włożeniu płyty możemy odpalić Adobe Readera z podręcznikiem użytkownika w PDF (niestety nie po polsku), czy też zainstalować sterownik do monitora z profilem ICM.

ForteManager, czyli regulacja monitora spod Windows

Zdziwił nas natomiast brak na dołączonej płycie programu ForteManager, służącego do regulacji monitora z poziomu systemu Windows. Nic to jednak - link do niego znaleźliśmy na stronie WWW monitora. Po ściągnięciu okazało się, że działa bez zarzutu. Jedyne, co zauważyliśmy w ściągniętej przez nas wersji 2.76 to brak obsługi F-Engine oraz możliwości ręcznego obracania obrazu (niezbędnej do korzystania z pivota). W tym ostatnim pomógł nam jednak...

Menu programu Pivot Pro

...program dołączony na CD do drugiej płyty. Znajduje się na niej Pivot Pro firmy Portrait Displays, zazwyczaj dodawany do monitorów z pivotem. Program instaluje się w zasobniku systemowym i pozwala na łatwe obrócenie obrazu. Nie ma niestety możliwości automatycznego obrócenia obrazu po obróceniu monitora - trzeba to robić ręcznie.

Obracanie obrazu można przypisać do wybranej kombinacji klawiszy

Podsumowanie

LG to niedrogi monitor 20.1" z dobrą funkcjonalnością (obsługa pivota, podnoszona noga, tryb F-Engine, możliwość regulacji ustawień z poziomu systemu operacyjnego), niezłymi kolorami, wejściem DVI i ładną obudową.
 
Niestety obok powyższych zalet L2000CE cierpi z powodu takiej sobie jakości obrazu, co jest spowodowane przede wszystkim występującym na ekranie efektem "mrowienia". Z tego powodu trudno nam szczególnie polecać L2000CE i wystawić mu wysoką ocenę. Biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw, pozostaje nam określić monitor mianem "całkiem niezłego ".

Ocena Parametrów:
jasność: 3/5
kontrast:
3/5
kolory: 4/5
równomierność: 4/5
kąty:
4/5
czas reakcji: 4/5
Podsumowanie:
zastosowanie monitora
do gier, filmów
jakość wykonania
4/5
ogólnie jakość obrazu
3/5
ergonomia
4/5
Ogólna ocena
możliwości do ceny
całkiem nieźle

 

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login