Monitory

24" Asus Designo ML248H

przeczytasz w 2 min.

Wykonanie, ergonomia i podstawowa specyfikacja


Designo to określenie nowej serii monitorów firmy Asus, nastawionych głównie na stylistykę i jakość wykonania. Projektanci wykonali w przypadku modelu ML248H kawał dobrej roboty. Pod względem wyglądu bliżej temu monitorowi do niektórych produktów firmy Apple, niż do typowych paneli konsumenckich.

Monitor z każdej strony prezentuje się atrakcyjnie. Przednia ramka otaczająca  wyświetlacz jest bardzo wąska, ma zaledwie 18 milimtetrów szerokości (po bokach i w górnej części). Jej dolna część jest natomiast bardzo szeroka (ok. 76 mm), ale nie jest to spowodowane względami estetycznymi, tylko praktycznymi. Monitor ten jest bowiem tak cienki (ma ok. 20 mm głębokości), że za wyświetlaczem nie zmieśiły się wszystkie podzespoły i trzeba je było umieścić pod matrycą.

Przód obudowy wykonany został z błyszczącego plastiku dobrej jakości. Jego minusem jest to, że widać na nim ślady odcisków palców i powoduje to dość nieprzyjemne refleksy świetlne w nasłonecznionym pomieszczeniu. Z drugiej strony jednak, nie ma tendencji do szybkiego zarysowywania się w czasie czyszczenia, a spasowanie poszczególnych elementów stoi na wysokim poziomie.

Dotykowy panel sterowania ustawieniami monitora znajduje się na dole, po prawej stronie. Po pierwszym dotknięciu uruchamia się białe podświetlenie, aby po kilku senkundach braku aktywności znów wygasnąć.

Przekątna ekranu24”
Rozdzielczość1920 x 1080 pikseli
Czas reakcji2 ms GTG
Rodzaj matrycyTN
Powłoka ekranumatowa
PodświetlenieLED
Jasność i kontrast250 cd/m2, 10000000 :1 (dynamiczny)
Kąty widzenia
poziom/pion
160/170 stopni
Złącza wideoHDMI z HDCP, D-sub
Zasilaczzewnętrzny
Inne cechywyjście słuchawkowe

» Zobacz pełną specyfikację na stronie producenta

Zestaw złączy sygnałowych, jakie oferuje ten model jest dość skromny, ale całkowicie wystarczający w tej klasie sprzętu. Oprócz gniazda zasilania do dyspozycji użytkownika oddano także HDMI, D-Sub (VGA), wyjście słuchawkowe i gniazdo bezpieczeństwa Kensington lock.

 

Ergonomia i wykonanie


Tył obudowy jest kontrastowy w stosunku do przodu, gdyż wykonano go w  całości z białego plastiku z przetłoczonym logo producenta umieszczonym na środku. Cechuje się on również błyszczącym wykończeniem, ale podobnie jak przód nie widać na nim mniejszych zarysowań. Jedynym problemem może być utrzymanie w czystości.

24-calowy bardzo cienki i lekki ekran opiera się na dwuczęściowej, atrakcyjnej stylistycznie podstawce. Producent określa ją jako "pierścieniową podstawkę z technologią Ergo-Fit II", a my zgadzamy się z każdą częścią tej nazwy oprócz słowa "ergo", bo podstawka do ergonomicznych nie należy. Monitor pochylać możemy  w pionie (5 stopni do przodu i 20 do tyłu) oraz około 20 stopni w lewo i w prawo. Spód podstawki wyposażony jest w miękkie gumowe podkładki, które skutecznie trzymają urządzenie na swoim miejscu. Waga monitora to 4 kg.

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login