Samsung DVD+/-RW

przeczytasz w 1 min.

Samsung DVD+/-RW SE-T084M/RSBD LightScribe External USB 2.0 slim

"Zapis i odczyt rewelacyjny, ku mojemu zdziwieniu zaczął czytać i zapisywać moje stare zużyte DVD-RW, gdzie mój stary napęd sobie w ogóle nie radził. GORĄCO POLECAM!!!”- tak entuzjastycznie o kolejnym produkcie w zestawieniu wypowiedział się klient naszego sklepu. Nagrywarka Samsunga zdecydowanie różni się od konkurencyjnego LG GP08NU20. Widać to już na zdjęciach. Nie jest owalna, podchodzi raczej pod prostokąt. No i nie jest ani biała, ani czarna – jest srebrna. I więcej kosztuje, bo prawie 350 złotych.

Parametry techniczne

producentSamsung
gwarancja2 lata
typ napęduDVD+/-RW Slim
zapis DVD+/-R8x
zapis DVD+/-RW8x DVD+RW
6x DVD-RW
zapis DVD+/-R DL8x
zapis CD-R24x
zapis CD-RW24x
czas dostępu dla CD110 ms
czas dostępu dla DVD130 ms
interfejsUSB 2.0
formaty zapisu dla DVDDVD-RW
DVD-RAM
DVD-R9
DVD-R
DVD+RW
DVD+R9
DVD+R
odczytywane formaty DVDDVD-Video
DVD-RW
DVD-ROM
DVD-RAM
DVD-R9
DVD-R
DVD+RW
DVD+R9
DVD+R
wysokość12,7 mm
 cena349 zł

 

Kolejna różnica to nietypowy załadunek płyty - chodzi tu o tak zwany Slot Load. Nagrywarka pozbawiona jest tradycyjnej wysuwanej tacki. Krążek wpycha się po prostu w odpowiednią szczelinę.

Samsung oferuje ochronę typu buffer underrun protection. Ciekawostką jest także technologia TruDirect, dzięki której pliki - na przykład z karty pamięci - można nagrać bezpośrednio na płytę pomijając udział dysku twardego. Nie zabrakło też przydatnego LightScribe z możliwością bezpośredniego nadruku etykiet na nośnikach (Direct Disc Labeling).

Nagrywarkę można wyposażyć w oprogramowanie automatycznie aktualizujące firmware. Na koniec warto dodać, że producent chwali się dwoma technologiami wykorzystywanymi podczas zapisu. Pierwsza z nich to ACT i zwiększa możliwości zapisu na odkształconym nośniku. Z kolei druga, OPC, to podwójna kalibracja lasera z uwzględnieniem wewnętrznej i zewnętrznej strony płyty, stosowana w celu przeprowadzenia jak najbardziej niezawodnej operacji zapisu.