Plextor DVD+/-RW

przeczytasz w 1 min.

Plextor DVD+/-RW PX-880SA black (SATA) BOX

Plextor PX-880SA ma w sobie coś z Maybacha. Jest luksusowy, nietuzinkowy i stosunkowo drogi. Ale choć kosztuje około 200 zł, to i tak przyciąga uwagę. Po prostu chce się go mieć. Już pierwszy kontakt wzrokowy mówi, że nie mamy do czynienia ze zwykłą nagrywarką. Przednia ramka jest wyjątkowa. Jej wykonanie bije na głowę większość rozwiązań konkurencji. To niby tak mało znączący detal... Ale z drugiej strony diabeł tkwi właśnie w szczegółach. A dbałość o nie przybliża przecież do perfekcji. Sama przednia ramka jednak ma nie tyle podnieść walory estetyczne napędu, co wyciszyć go i zapewnić optymalne odprowadzanie powietrza.

Parametry techniczne

producentPlextor
gwarancja2 lata
typ napęduDVD+/-RW
zapis DVD+/-R24x
zapis DVD+/-RW8x DVD+RW
6x DVD-RW
zapis CD-R48x
zapis CD-RW32x
czas dostępu dla CD140 ms
interfejsSerial ATA
formaty zapisu dla DVDDVD+R
DVD+R9
DVD+RW
DVD-R
DVD-R9
DVD-RAM
DVD-RW
 
odczytywane formaty DVDDVD+R
DVD+R9
DVD+RW
DVD-R
DVD-R9
DVD-RAM
DVD-ROM
DVD-RW
DVD-Video
wysokość41,3 mm
 cena199,90 zł

 

Nagrywarka jest widoczna w 11 sekundzie filmu, obudowa to z kolei Cooler Master 840 ATCS

W takiej nagrywarce nie może, oczywiście, zabraknać rozwiązań pokroju buffer underrun protection. Za taką cenę chce się jednak czegoś więcej. I za owe 200 zł faktycznie otrzymuje się rekompensatę. W PX-880SA zostosowano technologię Lossless Linking. Daje ona możliwość dokonywania pomniejszych zmian na zapisanej już płycie DVD+R lub DVD+RW. System PlexERASE pozwala zaś na trwałe usunięcie poufnych danych z płyty CD/DVD poprzez zastąpienie ich losową treścią.

Dołączone oprogramowanie PlexUTILITIES umożliwia sprawdzenie jakości wypalonej płyty, czy też dokonywanie automatycznych aktualizacji. Dodatkiem do nagrywarki jest także Nero 9 Essentials. I na koniec, jak chwali się producent: jest to jedna z najszybszych nagrywarek na rynku potrafiąca nagrywać płyty DVD+/- R  z szybkością 24x, natomiast dwuwarstwowe płyty DVD+/-R Double Layer z szybkością 12x. I teraz jest zagwozdka. Brać Maybacha czy nie? ;-) W każdym razie serwis thebestcasescenario.com przetestował go i nagrodził maksymalną notą: 5 na 5.