Routery

Podsumowanie

przeczytasz w 1 min.

Czy „łucznik TP-Linka” to strzał w dziesiątkę? Poniekąd tak. Router Archer C20i nie jest rozwiązaniem dla użytkowników wymagających wysokiej wydajności. To przede wszystkim router dla osób, które posiadają urządzenia pracujące w standardzie 802.11ac i chcę wykorzystać możliwość łączenia w paśmie 5 GHz. Dodatkowo zastosowane komponenty wyraźnie wskazują, że to narzędzie dla domowej sieci, w której liczą się przede wszystkim możliwości znane z routerów wyższej klasy. Świetnie dopracowane mechanizmy kontroli, konfiguracją sieci gościnnej, limitowania pasma a także ochrony w połączeniu z bardzo atrakcyjną ceną.

 Opinia redakcji
 plusy:
Bardzo dobra wydajność sieciowa (w klasie fast ethernet)
Bogate możliwości konfiguracji znane z routerów najwyższej klasy
 minusy:
Brak gigabitowego przełącznika ethernet
Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: ok. 179 zł
  

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  6
  Jako użytkownik tego szmelcu, dodam coś od siebie. Router nie jest w stanie działać normalnie na co dzień. Wracasz z pracy i chcesz się połączyć? "Ograniczenie dostępu do internetu" - co zrobić żeby zaczęło wszystko działać? Przejść się na drugi koniec mieszkania, wyłączyć TP-Link C20i z prądu i podłączyć znowu - WUALA! Internet jest, ale czy na pewno? Przyszedł kolega i chce się połączyć - Tobie internet działa, ale jemu nie. Czemu? Nie wiadomo - po prostu TP-Link robi szmelc i już. Mam najnowszy firmware BTW. Ktoś chce odkupić za 99 zł?
  • avatar
   dziubek123
   2
   Potwierdzam, router jest niestabilny. Pierwszą sztukę po zakupie w Komputroniku musiałem oddać po jednym dniu użytkowania na 5-cio tygodniową naprawę reklamacyjną (26 dni roboczych i tyle to trwało). Wieszał się przy łączeniu z PPPoE. Zamiast naprawionego dostałem nowy. Czasem (2-3 razy w tygodniu i częściej) się rozłącza i nie może się połączyć z dostawcą usług. Jedyne co pomaga to wyłączenie na jakiś czas go z prądu, koniecznie wtyczką. Przycisk na obudowie co dziwne nie jest skuteczny. Po instalacji nowego oprogramowania nic się nie zmieniło.
   • avatar
    -1
    Pozostaje zgłosić problem do supportu. Akurat C20i miałem długo w testach i robił jako produkcyjny sprzęt w mojej sieci (fast ethernet trochę bolał ;) ). Jednak nie zauważyłem problemów z połączeniem WiFi. A łączyły się do niego przeróżne urządzenia: notebooki z Windows, Macbooki, iPhone, telefony z androidem i WP a nawet przemysłowe skanery na Win CE.
    • avatar
     dante2kx
     -1
     Używam tego routera od 3 miesięcy i również nie mam z nim żadnego problemu (30Mb, docelowo 60-100)
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Po co oni cały czas ładują WEP w 2015 roku (znając jego słabości)? Wiem, wiem. Kompatybilność wsteczna. Ale bez przesady, jeśli ktoś jeszcze z tego korzysta to przykra sprawa. A jeśli ktoś buduje od zera własną sieć domową to nie powinien mieć on/ona możliwości wybrania tego standardu.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Nie rozumiem też jak można dać 802.11ac a nie dać USB 3.0. W sensie jak robimy coś na czasie to konsekwentnie. Dość narzekania. ;)
       • avatar
        vulgary
        0
        pierwszy egzemplarz po kilku tygodniach miał problemy ze stabilnością łącza (skoki pingu na 2000) zareklamowałem i wymieniono na nowy, z którym po kilku dniach rozpoczęły się problemy ze skokami pingu - gram w sieci więc co chwila wypad z serwera.
        Były też duże trudności przy łączeniu urządzeń przenośnych z wifi.
        Podłączenie kabla bezpośrednio do karty sieciowej mobo lub przez modem usb via galaxy s8, lub 8letni pentagram bez problemów.
        Albo błąd konstrukcyjny płyty, albo oprogramowanie, albo zwykły bubel, sprzedawany bez sprawdzenia.