Akcesoria sieciowe

Podsumowanie

przeczytasz w 1 min.

TP-Link prezentując sprzętowe rozwiązanie Omada OC200 i integrując portfolio punktów dostępowych z kontrolerem WiFi udowodnił, że w niedrogi i prosty sposób można zbudować profesjonalną scentralizowaną infrastrukturę sieci WiFi w biurze lub firmie. Plusem rozwiązania jest nie tylko ogromna elastyczność i konfigurowalność, ale także wiele możliwości kontroli zachowania punktów dostępowych w sieci LAN.

Implementacja Cloud Access, która co warto podkreślić, jest usługą bezpłatną, pozwala na dostęp do zarządzania siecią WiFi z dowolnego miejsca na świecie. A jeśli akurat pod ręką nie mamy komputera wystarczy smartfon i aplikacja Omada.

Producentowi udało się wykorzystać potencjał  wielu modeli punktów dostępowych i zastosowanych w nich technologii takich (chociażby wspomnieć MU-MIMO, roaming, sieć mesh czy QoS). Do tego doskonała współpraca kontrolera z punktami AP w różnych segmentach sieci LAN, bardzo rozbudowany system Portalu z wieloma możliwościami autoryzacji i kontroli. A to wszystko w jednym niewielkim urządzeniu Omada OC200.

Ocena końcowa:

 • Wysoka elastyczność konfiguracji
 • Możliwość zarządzania wieloma lokalizacjami
 • Obsługa z wykorzystaniem chmury
 • Obsługa z wykorzystaniem aplikacji mobilnej
 • brak

100%

Super Produkt

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Ochodzki
  1
  Doświadczenia : zainstalowane u dwóch klientów - u jednego 15 u drugiego 52 AP. W mniejszej instalacji kontroler OC200 w drugiej aplikacja na Win Server. Działa bez problemowo. Napewno bardzo duża konkurencja dla klientów z mniej zasobnym portfelem i w porównaniu do sprzętu z wyższej półki spełni większość potrzeb. Najlepiej samemu wypróbować : instalacja OMADA na Win lub Linux i najprostszy AP od TP-Linka czyli EAP115 na Allegro można nabyć za 100 zł.
  • avatar
   Erathiel
   0
   Zastanawia mnie jak TP-Link Omada ma się w praktyce np. do UniFi od Ubiquiti. Porównanie możliwości kilku różnych tego typu systemów byłoby bardzo ciekawą lekturą :)

   Może ktoś ma doświadczenia z używania Omady i czegoś jeszcze i mógłby się wypowiedzieć?