Konkursy

Zestaw klawiatury i myszy: Microsoft Wireless Comfort Desktop 5000

przeczytasz w 1 min.

Bezprzewodowy zestaw klawiatury i myszki firmy Microsoft należy do serii Comfort, co zresztą widać na pierwszy rzut oka po ergonomicznym kształcie klawiatury. Układ nie jest on tak "ekstremalnie ergonomiczny" jak w przypadku testowanej przez nas Microsoft Natural Ergonomic Keyboard 4000, ale za to znacznie łatwiejszy do opanowania. O ile klawiatury ze "złamanym" układem klawiszy wymagają od nas sporego przyzwyczajenia, to do modeli takich jak Comfort Desktop 5000 możemy po prostu... usiąść i pracować.

Zobacz kampanię Bądź Ergo-Pozytywny firmy Microsoft

Łagodnie zagięta linii klawiszy pozwoli na naturalną pozycję nadgarstków i bardzo intuicyjną pracę. Klawiaturę wyposażono w dwie odkręcane nóżki - wedle preferencji można je zainstalować z w górnej lub dolnej części. Zadbano o wygodną, gumowanę podkładkę pod nadgarstki. Zarówno myszka jak i klawiatura zasilane są dwiema bateriami AA, które są dołączone do zestawu.

Kupując taki zestaw za jednym zamachem pozbywamy się plątaniny kabli, otrzymujemy wygodną klawiaturę o ergonomicznym, ale łatwym do przyzwyczajenia się kształcie, oraz delikatnie profilowaną mysz, którą mogą używać zarówno prawo-, jak i leworęczne osoby.

Nad standardowymi klawiszami funkcyjnymi (F) umieszczono dodatkową linię klawiszy służących do obsługi treści multimedialnych oraz uruchamiania najczęściej używanych programów. Tak jak w przypadku innych klawiatur Microsoftu, urządzenie możemy konfigurować za pomocą oprogramowania IntelliType.