Konkursy

Testy wydajnościowe

przeczytasz w 1 min.

Po przesiadce na nowy komputer, nasz użytkownik z pewnością odczuje różnicę. Oto co kryje się w jego wnętrzu:

Wbrew pozorom, te mało popularne połączenie (procesor AMD i karta NVIDII) jest bardzo sensowne. Ze względu na specyfikę sterowników kart NVIDIA GeForce wielordzeniowe procesory AMD będą się spisywać w grach znacznie lepiej od dwurdzeniowych konstrukcji Intela! Nasz czytelnik otrzymał więc nie tylko platformę z procesorem znakomicie nadającym się do poważniejszych zadań (zastosowania wielowątkowe), ale i wydajną maszynkę do gier.

Tak jak wspominaliśmy wcześniej, nie udało nam się zmusić starego komputera użytkownika do pracy - co nie jest niczym dziwnym zważywszy na wiek jego podzespołów. Zamiast porównania wydajności prezentujemy więc jak nowy komputer użytkownika sprawdził się w różnych zastosowaniach. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości procesora AMD FX-8350 i karty graficznej NVIDIA GeForce GTX 660Ti, nie omieszkaj zajrzeć do naszych recenzji:

Wyniki nowego komputera użytkownika w 3DMark

Metro: Last Light (benchmark) 1920 x 1080
[średnie kl./s]

Ustawienia niskie 82
Ustawienia średnie 43
Ustawienia wysokie 38
Ustawienia maksymalne 24

Nie omieszkaliśmy również sprawdzić najnowszego "killera" kart graficznych, czyli Metro: Last Light. Wykorzystaliśmy benchmark wbudowany w grę, który jest niezwykle wymagający. Wyniki sprzętu użytkownika w rzeczywistej grze będą zdecydowanie wyższe.

Ustawienia w których testowaliśmy Metro: Last Light

Na koniec zwykła formalność - test w benchmarku Resident Evil 6 z wykorzystaniem maksymalnych ustawień grafiki.

Z jakich podzespołów zbudowaliśmy nowy komputer użytkownika? Dowiesz się tego z następnych stron.