Konkursy

Monitor: iiyama ProLite G2773HS

Monitor iiyama G2773HS jest stworzony dla graczy, dla których nie liczą się doznania stereoskopowe, ale za to stawiają na dużą powierzchnię obrazu oraz dobrą jego jakość. Jest to 27-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD, który co prawda nie jest wykonany w technologii IPS czy VA, tylko w standardowej TN (Twisted Nematic), ale za to oferuje naprawdę imponująco szybkie reakcje matrycy, wynoszące 1 ms. Wyraźnie pomaga w tym system OverDrive, który zapewnia pięciostopniowe przyspieszenie reakcji, redukując je do wartości niezauważalnej dla większości ludzi.

Jeśli szukamy dużego, dobrego monitora, który sprawdzi się dobrze w grach, to opisywana w niniejszej recenzji iiyama powinna spełnić większość pokładanych w niej nadziei. Jest to duży, 27-calowy panel TFT LCD (TN), który zapewnia odświeżanie obrazu na poziomie 120 Hz oraz reakcje matrycy wynoszące 1 ms. Jeśli dysponujemy więc odpowiednio wydajnym komputerem, możemy grać w najbardziej efektowne gry przy 120 kl./s i włączonej synchronizacji pionowej.

ProLite G2773HS posłużyć może też jako wygodny panel do wyświetlania filmów Full HD. Duża przekątna, wbudowane głośniki stereo oraz wysoka jasność i kontrast sprawiają, że możemy liczyć na naprawdę ciekawe doznania audiowizualne.