Laptopy

MSI Slider S20

przeczytasz w 1 min.

Do grona konkurentów w klasie hybrydowej dołącza również firma MSI ze swoim efektownym modelem Slider S20. Jest to nowoczesny i stylowy ultrabook o konstrukcji wysuwanej, działający przy wykorzystaniu Windows 8 i procesora firmy Intel. Sam producent znany jest lepiej z tworzenia całkiem udanych laptopów dla graczy oraz podzespołów do komputerów PC, a jego działalność w sektorze mobilnym jest obecnie ograniczona, jednak okazuje się, że premiera Windows 8 natchnęła go do opracowania nowych rozwiązań.

Producent najwyraźniej nie ma zamiaru siedzieć z założonymi rękami i czekać, aż konkurencja pochłonie cały ultrabookowy tort. Slider S20 staje w pierwszych szeregach ofensywy. Urządzenie prezentuje się bardzo interesująco pod względem wizualnym. Jego obudowa nie jest co prawda wykonana z metalu, ale w większości z tworzyw sztucznych, jednak dzięki temu zachowała stosunkowo małą wagę. Ekran ma 11,6 cala i rozdzielczość typową dla wielu tabletów z Windows 8 – 1366 x 768 px.

Oczywiście Slider nie jest tylko tabletem. Komputer wyposażono w nieodłączną klawiaturę poprawiającą komfort pisania dłuższych tekstów i przy okazji oferującą dostęp do dodatkowych gniazd i innych złączy, takich jak np. USB 3.0, HDMI czy Ethernet. Niestety w konstrukcji zabrakło touchpada, który może być preferowany przez część osób. Dzięki temu zmniejszono wymiary zewnętrzne urządzenia, co jest szczególnie widoczne po jego rozłożeniu. Wewnątrz znajdziemy naturalnie platformę Chief River i procesor Ivy Bridge.

Ogólnie rzecz ujmując, sprzęt MSI nie jest pełnoprawnym laptopem/ultrabookiem, ale to wcale nie oznacza, że jego użyteczność jest niższa. Wiele osób z pewnością szukało będzie urządzenia, które nie ma touchpada, ale za to jest lżejsze i bardziej poręczne. Slider S20 to dobra propozycja dla ludzi, którzy piszą dużo i często.