Laptopy

Sony VAIO Duo 11

przeczytasz w 1 min.

Różnorodność hybrydowych urządzeń z Windows naprawdę cieszy. Każdy producent chce zaprezentować coś nowego, unikalnego lub przynajmniej dodać kilka charakterystycznych smaczków. Dotyczy to również firmy Sony, która zaprezentowała model VAIO Duo 11.

Stylistyka urządzenia określana jest jako Surf Slider, co w praktyce oznacza, że przejście do trybu laptopowego będzie wymagało wysunięcia ekranu. Ekran odchyla się w czasie przesuwania tak, aby zasymulować położenie w typowym laptopie. Możliwości regulacji położenia nie są aż tak duże, ale za to rozmiary hybrydy zasługują na uznanie.

Ultrabook waży 1,3 kg i ma niecałe 18 mm grubości. To naprawdę niezła specyfikacja, ale nie da się przeoczyć pewnej istotnej cechy – nie będziemy w stanie oddzielić ekranu od klawiatury, a co za tym idzie - będziemy musieli ją dźwigać zawsze ze sobą, nawet gdy jej w danej chwili nie potrzebujemy. Oczywiście nie dla każdego będzie to mankament, gdyż Sony VAIO Duo 11 kupią przede wszystkim osoby, które będą wykorzystywały klawiaturę na co dzień.

Jasny wyświetlacz OptiContrast ma 11,6 cala i rozdzielczość 1920x1080 pikseli, czyli spisze się świetnie w czasie wyświetlania drobnych czcionek na stronach internetowych, w e-bookach oraz dokumentach biurowych. Hybrydowy VAIO jest urządzeniem skierowanym również do odbiorców biznesowych, którzy potrzebują takiego komputera w podróży. W konstrukcji odnajdziemy m.in. nowe modele procesorów Intel Core, wyjście HDMI, port USB 3.0, Ethernet i D-sub, a dodatkowo skorzystać możemy też z elektronicznego piórka przydatnego w czasie pisania i obróbki grafiki. Ultrabook oferuje również możliwość użycia łączności NFC do bezprzewodowej, zbliżeniowej wymiany danych.