Laptopy

Samsung ATIV Smart PC Pro

przeczytasz w 1 min.

Jeśli stwierdzimy, że podstawowy model ATIV nie spełni pokładanych w nim oczekiwań np. ze względu na zbyt niską wydajność procesora, za małą ilość pamięci RAM lub ograniczoną rozdzielczość ekranu, możemy zwrócić uwagę na wersję Pro, która zasługuje na miano wysokiej jakości hybrydowego ultrabooka.

Podstawowa zasada pozostaje niezmienna - smukła, ładna, dobrze wykonana konstrukcja z odłączanym ekranem pełniącym funkcję tabletu. Prawdziwe zmiany kryją się wewnątrz. Producent zmienił procesor Atom na znacznie wydajniejsze jednostki Intel Core i3 lub Core i5 trzeciej generacji (Ivy Bridge). Są to procesory wyposażone w zintegrowany układ graficzny Intel HD 4000, który jest na tyle wydajny, że poradzi sobie nawet z niektórymi zaawansowanymi grami. Ekran wciąż ma 11,6 cala, ale rozdzielczość podskoczyła aż do 1920x1080 px (FHD), przez co obraz będzie dużo bardziej szczegółowy i efektowny - szczególnie w czasie czytania e-boków lub przeglądania stron WWW.

Ilość pamięci RAM zwiększyła się z 2 do 4 GB, co jest wartością w zupełności wystarczającą w przypadku nowych tabletów i hybrydowych ultrabooków z Windows 8. Przednia kamerka ma wciąż 2 Mpx, ale tylna została ograniczona do 8 Mpx. Opcje łączności są identyczne - Wi-Fi 802.11n, Bluetooth 4.0 LE i opcjonalny moduł komórkowy 3G/4G LTE. Pojemność baterii zwiększyła się do 49 Wh, a ciężar podskoczył do 884 g (tablet) i 1,6 kg (tablet + stacja). Do laptopa dołączane jest również piórko S-Pen do odręcznego wykonywania notatek. Trzeba przyznać, że specyfikacja takiej hybrydy naprawdę zachęca do kupna. Ciekawe jaka będzie cena.