UPS

Lepszy czy gorszy od konkurentów?

przeczytasz w 1 min.

Eaton Ellipse Pro 1200 od strony funkcjonalnej przypomina bardzo APC Back-UPS Pro 900. Jest to tak samo UPS typu Line Interactive z technologią wyrównywania napięcia AVR. Tak samo posiada gniazda ECO odłączane po wyłączeniu urządzenia w gnieździe Master, oraz tak samo posiada zabezpieczenia linii danych i zasilających przed przepięciami.

Również kształt napięcia wyjściowego w postaci aproksymowanej sinusoidy jest tutaj wspólnym mianownikiem. Od strony sprzętowej główną różnicą pomiędzy tymi modelami jest deklarowana moc - 1200VA w Eatonie vs 900VA w APC - przy zbliżonej cenie.

Eaton Ellipse Pro 1200

Z pewnością UPS wyróżnia się gniazdem umożliwiającym korzystanie z adapterów PLC i być może wśród produktów Eatona jest to normą, ale przyznam szczerze, że nie spotkałem się z tego typu rozwiązaniem u innych producentów. Jest to cecha, która z pewnością powinna być brana pod uwagę przez osoby posiadające sieci oparte o okablowanie elektryczne. Trudno sobie bowiem wyobrazić sytuację, kiedy brakuje prądu i nagle zostajemy odcięci od Internetu… Prąd, prądem, ale Internet musi być – parafrazując wyniki ostatnich badań młodzieży w których wyszło, że Internet jest dla nich ważniejszy niż światło słoneczne…

Będąc na koniec przy temacie gniazd warto zaznaczyć, że urządzenia można kupić pod konkretne wyjścia: FR, DIN, IEC.

Eaton Ellipse Pro 1200 rodzaje gniazd

Ogólnie Eaton Ellipse Pro 1200 jest UPS-em, który pozwoli  podtrzymać nawet bardziej prądożerne, domowe, zestawy komputerowe, zaś dodatkowe funkcje jak wyłączanie gniazd ECO, czy zabezpieczenia linii danych z pewnością będą działać „in plus” przy wyborze tego modelu.

Ocena końcowa:

 • gniazda ECO,
 • zabezpieczenie linii danych,
 • gniazdo PLC
   
 • mechanizm wymiany akumulatorów można poprawić

Dobry ProduktSuper Wydajność

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kokosnh
  3
  Napięcia wyjściowe 230 V (regulowane do 220 V - 230 V - 240 V) Sinusoida Aproksymowana (schodkowa), dziękuję postoję.


  Ps. My english is good
  topologia Line- interactive (AVR z busterem i faderem)
  • avatar
   behemot
   3
   Panowie, bez jaj...testy podtrzymania zasilania polegające na podpięciu pod UPS 750W/14Ah obciążenia 50W (?), w dodatku w 100% rezystancyjnego (?!?). Czyli obciążamy zasilacz na tyle, że nie wychodzimy poza w miarę liniową charakterystykę rozładowania aku, do tego takim odbiornikiem, z którym UPS sobie najlepiej poradzi i cieszymy się, że zamiast 8 minut @400W wytrzymał 100minut@50W. Ekstra.

   Co konkretnie ten test pokazuje? Że nadaje się jako awaryjne źródło zasilania lampki nocnej?
   • avatar
    ElFi_
    2
    Firma Eaton wchłonęła kilka uznanych firm produkujących zasialcze awaryjne np: Powerware (której UPSy używam od ładnych paru lat). Testowany produkt - sądząc po nazwie i kształtach jest pochodną UPSów wchłoniętej firmy MGE.

    Co do czasu podtrzymania tego UPSa to proponuje ciekawe wyliczenie: dwie żarówki czyli 50W przez 1h 40min to 80Wh (watogodzin), dwie bateria UPSa 12v7Ah to w sumie 12x7x2=168Wh - albo te akumulatory takie słabe albo ten UPS zmarnował połowę energii akumulatorów:)

    No to jeszcze ciekawsze pytanie na koniec: dlaczego UPS ma w nazwie 1200 skoro ma 750 wat?
    • avatar
     suntzu
     0
     Już pisałem kiedyś. Wyniki z testu żarówek są nieporównywalne z komputera. Zupełnie inne mogą być relacje między UPSami. Powtarzalna procedura testowa jest np. tworząc odpowiednio oskryptowaną stronę. Bądź np. używając wypalacza jakiegoś.
     • avatar
      mutissj
      0
      tylko 10kg? zazwyczaj takie ważą po 11kg

      coś wątpliwa ta jakość...