UPS

Jaki jest PowerWalker VI 1000T HID

przeczytasz w 1 min.

PowerWalker VI 1000T HID z pewnością nie jest kierowany do zastosowań domowych. Ciągła praca szybkoobrotowego wentylatora, po tygodniu testów, dała się piszącemu niniejszy tekst we znaki. Skoro wiemy już jaka jest jego wada (chyba jedyna), to przyjrzyjmy plusom i możliwym zastosowaniom PowerWalkera.

PowerWalker VI 1000T HID

Z pewnością czysta sinusoida, metalowa obudowa, ciągłe wydajne chłodzenie i możliwość zdalnego monitorowania czynią z niego urządzenie pożądane w miejscach pozbawionych stałego nadzoru, jak np. w serwerowniach lub przy sterowaniu pieców centralnego ogrzewania. Podświetlany, czytelny wyświetlacz, przekazujący główne informacje także zostanie pozytywnie przyjęty w zaciemnionych miejscach.

Ten UPS wydaje się być stworzony właśnie do tego typu zastosowań. Jest więc swego rodzaju wołem roboczym. Może nie olśni nas wzornictwem, czy wyjątkowo cichą pracą, ale z pewnością jest skuteczny w swoim przeznaczeniu.

Ocena końcowa:

 • Czysta sinusoida na wyjściu,
 • zabezpieczenie linii danych,
 • głośny wentylator pracujący non stop (nawet gdy UPS jest wyłączony). Wyłącza się dopiero pod odłączeniu urządzenia od zasilania.

80%

Dobry produkt

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  Absolutne amatorstwo testowe! Kto kupuje UPSa 1000VA do laptopa? Szanowny Pan Redaktor zapewne nie wie, że zasilacze impulsowe z aktywnym PFC w trakcie włączania (lub w trakcie załączania UPSa w przerwie zasilania) pobierają prądu "ile fabryka daje". Istnieje duże prawdopodobieństwo, że taki UPS nie uciągnie nowoczesnego zasilacza 80 Plus o mocy >700W, pomimo, że realnie w czasie pracy będzie pobierał 100-200W!

  Dodatkowo jak ktoś ostatnio pisał, czas podtrzymywania zasilania nie skaluje się liniowo z poborem prądu. To że laptop utrzyma sie godzine, nie znaczy ze desktop wytrzyma nawet 15 minut!

  Proszę nie robić z użytkowników osłów, zróbcie realne testy z np 3 desktopami (low-, mid-, high-end) i koniecznie sprawdzcie na jakim zasilaczu dany UPS się podda! Poradzi sobie z 750W czy wysiądzie już na 650W?

  powodzenia!
  • avatar
   gloryseeker
   -1
   Trochę pobieżna ta recenzja. Nadal nie wiem czy recenzowany UPS podtrzyma system złożony ot chociażby z PhenomII x6@3,7GHz+12GB RAM+R7270x+parę dysków HDD i SSD+3xDell 2209waf i wszystko działa renderując, bo kupiony przeze mnie Nilox VA 1040 nie podtrzyma samego komputera (bez monitorów) podczas renderingu...
   • avatar
    gloryseeker
    -2
    Trochę pobieżna ta recenzja. Nadal nie wiem czy recenzowany UPS podtrzyma system złożony ot chociażby z PhenomII x6@3,7GHz+12GB RAM+R7270x+parę dysków HDD i SSD+3xDell 2209waf i wszystko działa renderując, bo kupiony przeze mnie Nilox VA 1040 nie podtrzyma samego komputera (bez monitorów) podczas renderingu...
    • avatar
     behemot
     0
     Skoro autor tak lubi podłączać do UPSów lampki, to polecam chociaż jakiś halogen 300W ;)

     Co do powerwalkera, to aż mdłości dostaję jak widzę ten soft napisany w javie. U mnie ViewPower (oprogramowanie dla domowych UPSów) notorycznie się rozłącza, wiesza itd. Straszne badziewie. Mogliby zrobić jakieś sensowne oprogramowanie dedykowane dla Windows i Linux a javę zostawić dla reszty jako oprogramowanie alternatywne. Czysta sinusioda też jest wątpliwa, bo APFC w zasilaczu Chieftec rozkłada mi UPS'a na łopatki (moc podzespołów mniej niż 200W licząc z monitoerem, zasilacz 500W, UPS 800VA/480W)
     • avatar
      gepardmak
      0
      Ostatnio miałem okazję w praktyce wypróbować dwa UPS-y stary 10-letni APC 250W i nowy Lestar 300W. Naładowane UPS-y miały podtrzymać dwa zasilacze kolumn uzdatniających wodę(pobór mocy ok. 8W), na czas pomiarów instalacji elektrycznej(ok. 3 godziny). Zasilacz APC dał radę bez problemu mimo, że aku nie nowe (3-4 lata) a Lestar ma 6 m-cy. Lestar padł po godzinie z groszem bez ostrzeżenia. Oba zasilacze były naładowane do 100%. Dlatego, żadnych wynalazków tylko solidne firmy dają gwarancję(APC, Eaton), że ups będzie trzymał wystarczająco długo. Reszta to wynalazki posiadające zbędne bajery mało komu potrzebne do szczęścia. Deklaracje mocy i czasu podtrzymania mało znanych producentów można włożyć między bajki.