Dyski zewnętrzne

Podsumowanie

przeczytasz w 1 min.

Verbatim Store 'n' Go 1TB posiada wszystkie najlepsze cechy przenośnego dysku zewnętrznego. Jest szybki, pojemny i wygodny w obsłudze – nie wymaga stosowania zewnętrznego zasilania. Podłączając dysk do portu USB 3.0 w komputerze możemy liczyć na prędkość odczytu na poziomie 112 MB/s, co jak na dysk HDD jest dobrym wynikiem. Dla przykładu skopiowanie 2,2 GB danych zajmie nam zaledwie około 21 sekund.

Verbatim Store 'n' Go - wygląd

W przypadku dysków zewnętrznych oprócz osiągów równie ważny jest wygląd. Plastikowa obudowa dostępna jest w 9 wariantach kolorystycznych, dlatego każdy może wybrać ulubiony kolor. Zastosowane tworzywo jest miłe w dotyku i stosunkowo wytrzymałe, ale oczywiście nie możemy go porównywać do modeli z aluminium. Od spodu znajdziemy małe gumowe podkładki antypoślizgowe, a na krawędzi umieszczono port USB 3.0 oraz małą diodę sygnalizującą pracę dysku.

Dołączone oprogramowanie pozwala między innymi automatycznie tworzyć kopie zapasowe plików systemowych i innych danych prywatnych, a także synchronizować zawartość folderów między dyskami oraz formatować i trwale usuwać zawartość dysku zewnętrznego.

 Verbatim Store 'n' Go 1TB
 plusy:
pojemność 1TB
szybki interfejs USB 3.0
kilka wariantów kolorystycznych
bogate oprogramowanie
 minusy:
brak etui
Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: ok. 250 zł

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  -1
  Aż sie prosiło żeby zrobić górę z aluminium, a tak podobny do badziewnych pod tym względem wyrobów WD.
  • avatar
   Salog199712
   0
   Prezentuje sie ciekawie, i do kupna zachęca cena...
   • avatar
    orbital
    0
    W biedronce jest 1.5TB za 279PLN z USB 3.0 w 2.5" obudowie :-)
    Aha i to jest Segate
    • avatar
     belixa
     0
     Swego czasu był w Auchan za 230 zł (a akurat była promocja, że z wydanych 200 zł oddają 40) i w taki oto sposób dostałem go za 190 zł. I to jest dobra cena za ten dysk.