Komputery

Testy: Star Citizen, The Division, WOT i X-COM 2

 • Star Citizen
 • Tom Clancy's The Division
 • World Of Tanks
 • X-COM 2

Star Citizen

Cóż, gry wciąż nie ma i nie wiadomo kiedy będzie, ale żadna z zintegrowanych grafik nie zapewnia zadowalającej szybkości działania.

Tom Clancy's The Division

APU AMD - przy ustawieniach niskich i rozdzielczości 1920 x 1080 można liczyć na ponad 20 klatek na sekundę, a w rozdzielczości 1360 x 768 około 40.

Intel HD 530 - w ustawieniach niskich i rozdzielczości 1360 x 768 można liczyć zaledwie na niecałe 20 klatek na sekundę.

World Of Tanks

Intel HD 530 - można spokojnie pograć. Nie obejdzie się oczywiście bez zmniejszenia detali, ale gra może szybko działać nawet w Full HD. Problemów z rozgrywką nie będą mieli również posiadacze APU.

X-COM 2

AMD APU - gra zaskakuje wymaganiami, w ustawieniach niskich i rozdzielczości FHD można liczyć zaledwie na około 20 klatek na sekundę, a przy rozdzielczości 1360 x 768 na około 30.

Intel HD 530 - w rozdzielczości 1360 x 768 i ustawieniach niskich można liczyć zaledwie na nieco ponad 20 klatek na sekundę.

Budżetowe granie na integrach?

Gracze nie dysponujący wypasionym sprzętem i budżetem na zewnętrzne karty graficzne, nie są skazani tylko na Pasjansa, czy League Of Legends. Oczywiście nawet z wykorzystaniem stosunkowo wydajnego Radeona R7 (APU AMD) i szybkich pamięci RAM nie zagramy we wszystko, a bardziej wymagające gry wymagać będą wykorzystania niskich ustawień grafiki i zmniejszenia rozdzielczości. Tym niemniej liczba gier, w które można pograć jest całkiem spora.

Komentarze

24
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  neXt___
  No tak. Niecały tydzień temu wrzuciliście materiał, że ludzie wolą czytać zamiast oglądać; wyniki sondy pod newsem były jednoznaczne. I co teraz? Każda strona zawalona filmikami, które są jedynie skromnie opisane. Brawo.
  12
 • avatar
  Adriian
  6 stron testów, a w zasadzie filmików poprzeplatanych komentarzami. Nie dało rady tego złożyć na jednym wykresie w podsumowaniu? Taki wykres gdzie z boku są nazwy gier, a obok nich po dwa słupki - niebieski i czerwony.
  12
 • avatar
  mutissj
  Pytam się:

  gdzie topowa integra Intela

  Iris Pro 6200?
  7
 • avatar
  Konto usunięte
  Integra do gierek indie wystarcza, do reszty mam youtubestation :D
  4
 • avatar
  AntySyjon
  Granie w niskich detalach i 30 fps to nie granie tylko dydolenie, pitolenie, heblowanie i tak dalej, od bidy się da ale przyjemności z tego tyle co z jedzenia lizaka przez papierek
  -2
 • avatar
  piwo1
  fajny test :)
  -3
 • avatar
  rejsman
  Sam przez jakiś czas grałem na zintegrowanej grafice w niektóre gry i czasem nawet zastanawiało mnie czemu gra mi się tnie, przecież mam taką super grafikę. Dopiero po jakimś czasie kapnąłem się że wszystko uruchamia mi się z automatu na integrze :D