HDD

Podsumowanie

przeczytasz w 1 min.

Podsumujmy więc krótko zalety WD My Book Live Duo:

 • wspólny magazyn danych dla wszystkich urządzeń i automatyczna kopia bezpieczeństwa
 • zdalny dostęp do plikow przez internet
 • strumieniowane przesyłanie multimediów (DLNA)
 • potężna przestrzeń na dane (4 lub 6TB)
 • proste zarządzanie danymi dzięki dołączonemu oprogramowaniu

Każdy z nas chętnie skorzystałby z takiego rozwiązania i na przykład oglądał na smartfonie, laptopie czy tablecie filmy przechowywane na WD My Book Live Duo. Osobisty serwer plików docenią  zwłaszcza osoby, które potrzebują dostępu do dużej ilości danych za pomocą internetu, a nie ufają bezpieczeństwu dostępnych rozwiązań przechowywania ich "w chmurze", czyli generalnie na serwerach firm trzecich. Pomijamy już fakt, że w przypadku korzystania z serwisów typu cloud należy się liczyć z opłatą abonamentową. .

 

WD My Book Live Duo z zasilaczem

WD My Book Live Duo jest z pewnością ciekawym i przydatnym urządzeniem, którego funkcjonalność jest wciąż zwiększana dzięki aktualizacjom oprogramowania. Pozwala na bezpieczne magazynowanie danych i dostęp do nich praktycznie z każdego miejsca, gdzie mamy połączenie z internetem. Problem jest jeden, a jest nim - jak to często bywa - cena. Ceny dysków magnetycznych nie powróciły do poziomu przed powodzią w Tajlandii, co też zapewne nie jest bez wpływu na cenę końcową. Z tego względu produkt ten polecilibyśmy raczej osobom, które rzeczywiście potrzebują takiego rozwiązania, na przykład w pracy zawodowej. To naprawdę świetne rozwiązanie, ale jak na razie nie na kieszeń statystycznego Kowalskiego.

 Ocena: WD My Book Live Duo 4TB
 plusy:
potężna przestrzeń na dane
wysoka kultura pracy
duplikacja danych (tylko w trybie RAID1)
dodatkowy procesor wspomagający strumieniowanie danych multimedialnych
oprogramowanie do prostego zarządzania zawartością
zdalny dostęp do zawartości przez niemal dowolne urządzenie
 minusy:
CENA!
Orientacyjna cena w dniu publikacji testu: ok. 1500
 

 

 

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  4
  Bardzo nieprofesjonalny tekst ...
  Stwierdzenie, ze nie zalaczono kabla USB mimo posiadania takiego gniazda swiadczy o totalnej nieznajomosci tematu.
  Zlacze USB w tym dysku sluzy do podlaczenia kolejnych dyskow przenosnych a nie komputera. Reszty (jak dedykowane procesory do strumieniowania video) nie bede komentowal.
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Generalnie testem to trudno nazwać, raczej news, albo reklamówka.
   • avatar
    losiaczek1
    1
    Zgadzam się całkowicie. To jest prosty NAS więc musi mieć procesor i pamięć żeby obsłużyć system który jest na nim zainstalowany. Ale tak od razu "dedykowany procesor do strumieniowania video", to może ludzi wprowadzić w błąd. Bo nic takiego się tam nie znajduje. Z tą wielką pojemnością w przypadku NAS`a to też lekka przesada (chociaż oczywiście zależy do czego się go użyje i czy będzie chodzić w rajd 0 czy 1). W moim NAS`ie jest 12 TB i mi miejsca brakuje.
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     ''Maki oraz pecety z systemem Vista i 7 automatycznie go wykryją - XP wymaga doinstalowania niewielkiego programu'' a co z linuxem? widzę tu ogromną dyskryminację na tle software'owym!
     • avatar
      lukiiiii
      0
      Mam pytanie do znawców tematu: Jak odzyskać dane z tego urządzenia i każdego podobnego jak spali się (zepsuje) urządzenie a nie dyski?
      • avatar
       losiaczek1
       0
       lukiiii NAS`y bazują na linuksie w większości przypadków wystarczy podpiąć dysk do PC z linuksem albo kupić drugi NAS i przełożyć dyski. Oczywiście jeżeli dyski były podpięte w raid 0 to będzie z tym więcej zabawy. Dlatego odradzam stosowania raid 0 w NAS`ie, chyba że trzymamy pliki które możemy utracić.
       • avatar
        brusss
        0
        "Producent określił zakres temperatury pracy urządzenia od 5 do 35 stopni, ale widać tu lekką przesadę. Po godzinie pracy z magazynem powierzchnia dysków sięgnęła temperatury ponad 40 stopni Celsjusza."
        Zakres temperatury pracy nie równa się temperaturom osiąganym przez urządzenie! Zakres... to warunki atmosferyczne w jakich producent gwarantuje poprawne działanie urządzenia.
        • avatar
         angelboy
         0
         zakładając że w jednym dysku mieści się 2TB (450 zł najtaniej) to za 4 TB zapłacimy 900 zł + zapewne koszt pudła i elektroniki jakieś 100 - 200 zł daje nam 1100 zł

         natomiast 3TB (630 zł najtaniej) dając 6TB w pudełku da nam 1260 + 100 - 200 zł za pudełko i elektronikę = 1460 zł więc uważam iż tak jak tutaj 1500 zł to nie jest przesadzony koszt bo jak widać za markę aż tak dużo nie przepłacimy ;)