HDD

Podsumowanie

przeczytasz w 1 min.

WD Scorpio Blue i Black

Patrząc na wyniki testów wydajnościowych musimy przyznać, że oba dyski Scorpio robią pozytywne wrażenie. Obecnie wydaje się jakby cały rynek zaczął skupiać się wyłącznie na nośnikach SSD. Owszem, ich wydajność jest bardzo wysoka, przez co celują one głównie w profesjonalistów i wymagających użytkowników domowych. Jeśli jednak potrzebujemy dobrego dysku do laptopa, który zapewniłby wystarczający poziom wydajności, oferując przy tym wysoką pojemność i niski pobór energii, wtedy dyski Black i Blue z serii Scorpio będą dobrym rozwiązaniem.

Obie konstrukcje nie mają tendencji do przegrzewania się, są bardzo ciche i energooszczędne, oraz oferują szereg przydatnych technologii wpływających pozytywnie na ich wydajność i niezawodność. Do niedawna pojemności 1 TB czy 750 GB w tak małym dysku były nie do pomyślenia, jednak zastosowanie formatowania 4K (Advanced Format) z powiększonym obszarem CRC pozwoliło na bezpieczne zwiększenie przestrzeni dyskowej, bez ryzyka powstawania błędów.

WD Scorpio Blue i Black

Co więcej oba dyski oferowane są w przedziale cenowym od ok. 350 do 450 zł, więc relacja ceny do pojemności wygląda całkiem przyjemnie. Tak naprawdę trudno jest nam znaleźć jakieś poważne wady tych urządzeń – są po prostu jednymi z najbardziej konkurencyjnych 2,5-calowych dysków HDD na rynku. 

Przeczytaj także:
Jak przyspieszyć dysk SSD w Windows 75x SSD i 1x HDD - praktyczne testy dyskówJaki dysk SSD jest najlepszy? - Test porównawczy
Jak przyspieszyć dysk SSD w Windows 75x SSD i 1x HDD - praktyczne testy dyskówJaki dysk SSD jest najlepszy? - Test porównawczy

 

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  przetestujcie nowe dyski Samsunga zbudowane z talerzy 500gb i wtedy będzie można chociaż coś porównać
  • avatar
   force
   0
   Do laptopa dysk starej technologii za 350-450zł?? To jest jakaś kpina. po pierwsze oczekuję, że wszyscy zrzędzący na drogie dyski SSD przyznają, że się pomylili. Nie opłaca się kupować takiego dysku do laptopa. Tym bardziej, że jest to skierowane do posiadaczy starszych laptopów które miały dyski np. 160GB. o wiele LEPSZYM rozwiązaniem jest kupienie do takiego laptopa dysku SSD, nawet 64gb wtedy komputer będzie chodził znacznie szybciej. nawet jeśli jest to jakilś celeron 2 rdzeniowy 1,6 to komputer i tak będzie szybciej chodził niż nowy laptop ze standardowym dyskiem.
   • avatar
    racedriver
    0
    odradzam kupno jakiegokolwiek dysku z serii wd scorpio blue! padaja jak muchy, mialem nieprzyjemnosc posiadania takowego w swoim laptopie - padl po 6 miechach, pojawily sie badsectory i problemy z odczytem. serwis wymienil go na nowy, niestety rowniez wd, zobaczymy ile ten wytrzyma ...
    • avatar
     michal13225
     0
     Piękna reklama, prawie jak w TV ;p
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      A można wiedzieć jaka jest grubość tych dysków?

      To jest zmora niektórych małych laptopów, maja miejsce na max 12mm a jak dysk jest grubszy to do widzenia. Ja mam taki problem w Xtreamerze.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       ciekawostka
       starszą wersję (3 talerze, 12,5 mm) o pojemności 1TB można kupić znacznie taniej w obudowach z USB 2.0 (ok. 300zł)
       nawet w obudowach z USB 3.0 też
       wtedy jest to ciekawa propozycja dla tych co chcą zwiększyć dysk w lapie, starszy przedkładają do obudowy a nowszy do lapa :)
       jedyny minus to gwarancja, na dyski w obudowach jest dwu letnia, kupując sam dysk mamy 3 lata