Telefony

Nasze propozycje telefonów z Windows Phone 8

przeczytasz w 4 min.

Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 920

Nokia Lumia 920 jest to obecnie najlepszy dostępny w naszym kraju telefon z systemem Windows Phone 8. Został on wyposażony w 4,5-calowy ekran IPS o rozdzielczości 768×1280. Kolejne zalety tego smartfona to dwurdzeniowy procesor Qualcomm MSM8960 cechujący się częstotliwością taktowania rdzeni równą 1,5 GHz oraz 1 GB pamięci RAM. Telefon ten został też wyposażony w pojemny akumulator o pojemności 2000 mAh. Nokia Lumia 920 ma też aż 32 GB pamięci, której niestety nie da się rozszerzyć za pomocą kart pamięci. Kolejny ciekawy element flagowego telefonu Nokii to poliwęglanowa obudowa. Jej ciekawą cechą jest to, że nie została ona pokryta farbą, ma ten sam kolor na każdej grubości. To bardzo ważne, gdyż jeśli po upadku z dużej wysokości na beton uszczerbimy smartfon, nie oszpecimy go tak bardzo jak innej konstrukcji. Wszystko dzięki temu, że zamiast głębokiej białej rysy na urządzeniu znajdzie się głęboka rysa, ale w tym samym kolorze co reszta obudowy. Smartfon Nokii wspiera też ładowanie bezprzewodowe oraz ma ekran reagujący na dotknięcie nie tylko palcem, ale dowolnym obiektem. Dzięki temu możliwe będzie wyjątkowo łatwe obsługiwanie smartfonu zimą, bez zdejmowania rękawiczek. Cena Nokii Lumia 920 na aukcjach internetowych zaczyna się od 1300 zł.

Nokia Lumia 820

Lumia 820

Nokia Lumia 820 to urządzenie znajdujące się w hierarchii niżej niż Nokia Lumia 920. Jednak mimo to pod wieloma względami okazuje się być lepsza niż swój droższy brat. Wystarczy spojrzeć na jej specyfikację. Od razu widać, że producent zdecydował się zastosować tu ten sam procesor i taką samą ilość pamięci RAM. Co prawda telefon ten ma tylko 8 GB wbudowanej pamięci, ale dzięki slotowi na karty microSD możliwe jest rozbudowanie pamięci do poziomu 40 GB. Nokia Lumia 820 to przede wszystkim telefon przeznaczony dla fanów dużych, a nie ogromnych smartfonów, gdyż jego ekran ma przekątną równą 4,3”. Ma on mniejszą rozdzielczość, która wynosi 480×800 pikseli, ale za to jest wykonany w technologii AMOLED, dzięki czemu cechuje się o wiele bardziej wyrazistymi kolorami oraz mniejszym zużyciem energii. Nokia Lumia 820 jest też o wiele bardziej konfigurowalnym telefonem niż Lumia 920. Można w nim przede wszystkim wymienić tylną obudowę, którą można kupić lub wydrukować na drukarce 3D. Jest też dostępna specjalna obudowa, która dodaje telefonowi funkcjonalność ładowania bezprzewodowego. Za tę komórkę należy zapłacić więcej niż 1000 zł.

HTC 8S

HTC 8S

Windows Phone 8S by HTC jest to jeden z najtańszych telefonów z systemem Windows Phone 8, gdyż na popularnym serwisie aukcyjnym można go kupić już za ponad 700 zł. Jak łatwo można się domyśleć, jest to telefon należący do słabszych przedstawicieli rodziny Windows Phone 8. Został on wyposażony w słabszy procesor Qualcom MSM8227 o częstotliwości taktowania 1 GHz oraz ma do dyspozycji tylko 512 MB pamięci RAM. Ma on też bardzo małą ilość pamięci flash, bo zaledwie 4 GB, jednak tak samo jak w przypadku Nokii Lumia 820 można tu włożyć kartę pamięci microSD o pojemności 32 GB. Smartfon ten jest mniejszy od obu wymienionych wcześniej propozycji Nokii, gdyż ma 4-calowy ekran. Wyświetlacz ten został wykonany w technologii Super LCD i cechuje się rozdzielczością równą 480×800 pikseli. Telefon ten nie jest też najgorszy, jeśli chodzi o możliwości fotograficzne. Został on wyposażony w aparat o rozdzielczości 5 MPx z diodą błyskową. Zabrakło w nim jedynie przedniej kamery, która pozwalałaby na przeprowadzanie wideorozmów chociażby za pomocą bardzo popularnego komunikatora Skype.

Nokia Lumia 620

Lumia 620

Nokia Lumia 620 pod względem strony technicznej i ceny wygląda dosyć podobnie do Windows Phone 8S by HTC, gdyż konstrukcja ta została wyposażona w taki sam procesor i identyczną ilość pamięci RAM. Jeśli jednak wejść w specyfikację głębiej, okazuje się, że te modele dosyć znacznie się od siebie różnią. Pierwszą dużą różnicą jest ekran, który cechuje się przekątną równą 3,8” oraz rozdzielczością 480 x 800. Druga różnica to akumulator, który w Nokii ma pojemność 1300 mAh zamiast 1700 mAh jak w modelu HTC. Wyjątkowo ważne jest też, że Finowie zdecydowali się wyposażyć swój smartfon w możliwość instalowania kart pamięci microSD o pojemności sięgającej nawet 64 GB, a nie 32 GB jak w innych smartfonach. Pozwala to mieć w telefonie nawet 72 GB miejsca, co jest naprawdę ogromną ilością. Dużym plusem Nokii Lumia 620 jest obecność dwóch kamer. Lepsza z nich, tylna, ma matrycę o rozdzielczości 5 Megapikseli oraz diodę błyskową, z kolei druga ma bardzo niską rozdzielczość 0,3 Megapiksela, która jednak w zupełności wystarczy do prowadzenia wideorozmów.

Huawei Ascend W1

Huawei Ascend W1

Huawei Ascend W1 to telefon, który niedawno wszedł na polski rynek, ale może go zdobyć szturmem. Sądzimy tak, gdyż w ofercie Play jest znacznie tańszy od innych smartfonów z Windows Phone 8, mimo że nie odstaje od nich możliwościami. Telefon ten przede wszystkim cechuje się 4-calowym ekranem o rozdzielczości 480×800 pikseli. Oprócz tego smartfon został wyposażony w procesor Qualcomm MSM8930 o częstotliwości taktowania rdzeni równej 1,2 GHz oraz 512 MB pamięci RAM. Telefon zrobiony przez Huaweia został wyposażony w 4 GB pamięci flash, którą można rozszerzyć o 32 GB za pomocą karty microSD. Tak jak w przypadku smartfonu Nokii, możemy tu znaleźć dwie kamery. Tylna ma matrycę o rozdzielczości 5 Megapikseli oraz diodę błyskową, z kolei druga ma bardzo niską rozdzielczość 0,3 Megapiksela, która jednak w zupełności wystarczy do prowadzenia wideorozmów. Za największą zaletę Huaweia Ascend W1 uważa się jednak fakt, że jego akumulator ma pojemność wynoszącą aż 1900 mAh. Dzięki temu telefon ten nie działa średnio jeden dzień bez ładowania jak inne konstrukcje, ale aż dwa dni. Gdyby to było za mało, warto pamiętać o tym, iż jest to akumulator wymienny, dzięki czemu będzie można dokupić dodatkowy egzemplarz, naładować go i trzymać w portfelu na czarną godzinę.