Komputery

ZBOX nano Plus w testach

przeczytasz w 1 min.

Możliwości APU AMD E-350 poznaliśmy dokładnie przy okazji premiery. Dokładnie sprawdziliśmy czego można spodziewać się po tym maleństwie, zarówno w benchmarkach, jak i grach. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby przeprowadzić parę dodatkowych testów. Na ich potrzeby zainstalowaliśmy system operacyjny Windows 7.

ZBOX nano Plus

PCMark 7
[punkty]

PCMark Score 998
Lightweight 998
Productivity 670
Creativity 1194
Entertainment 991
Computation 717
Storage 1409

 

Nie można oczekiwać po takim maluchu wielkich wyczynów i wszystkie wyniki pozostają zgodne z oczekiwaniami. Już w premierowym teście AMD Brazos dowiedliśmy, że na Zacate można grać w mniej wymagające gry, chociaż nie należy spodziewać się dużego komfortu rozgrywki. Sprawdziliśmy jak E-350 sprawdzi się w dwóch tytułach, których nie mieliśmy okazji przetestować poprzednim razem.

Tom Clancy's HAWX 2
[śr.kl/s] Ustawienia niskie

1280 x 720 27
1920 x 1080 20

 

troll

 

Fallout :New Vegas
[śr.kl/s] Ustawienia niskie

1280 x 720 25
1920 x 1080 21

 

Przy dynamicznej rozgrywce niecałe 30 klatek na sekundę może nie wystarczać. Jeśli jednak grając w Fallouta: New Vegas zrezygnujemy z walki w czasie rzeczywistym, a będziemy wykorzystywać jedynie VATS, rozgrywka będzie jak najbardziej możliwa.

 

 odtwarzanie filmów

Odtwarzanie wideo w HD i Full HD w żadnym przypadku nie sprawiało dla mini-PC Zotaca żadnych problemów. Przy odtwarzaniu filmów np. z YouTube należy się liczyć z większym obciążeniem procesora, ale nadal nie ma żadnych problemów z płynnością odtwarzania.

Nie trzeba jasnowidza by dojść do wniosku, że ZBOX nano AD10 Plus będzie niezwykle energooszczędną konstrukcją. Sprawdziliśmy to za pomocą miernika.

komputer mini-PC

Pobór energii
[W]

Spoczynek 15
Odtwarzanie wideo 24
Maksymalne obciążenie 33

 

Jedną z największych zalet mini-PC jest oczywiście energooszczędność. ZBOX imponuje niezwykle niskim poborem energii. Przy standardowym wykorzystaniu (odtwarzanie filmów itp.) pobór energii nie powinien przekraczać 25 W. Z niewiele większym apetytem na energię należy się liczyć w przypadku gdy zechcemy zaprząc ZBOXA na przykład do gier.